×
Editör : 74medya
11 Şubat 2020
418 vatandaşı dolandıran şebeke paketlendi

İnternet bankacılığı üzerinden 100 TL ve üzeri telefon faturası ödemelerinı tespit eden şebeke, vatandaşları arayarak “Yanlışlıkla ödenmiş. Şu iban no’ya iade yapın” diyerek tam 428 vatandaşı dolandırdı. Şehirler arası operasyonda 6 zanlı yakalandı.

Vatandaşların şikayeti üzerine Bartın Cumhuriyet Başsavcılığı harekete geçti. Bartın asayiş polisi, zanlıların izini Ankara, Samsun, Kayseri, Çorum ve Bartın’da buldu. M.Ç.T., B.A.Y. ve G.Y. Ankara’da, S.M. Samsun’da, B.Ö. Kayseri’de, O.S. Çorum’da, V.S. ve F.Ö’nün ise Bartın’da  olduğu tespit edildi.

3 ZANLI TUTUKLANDI, 3’ÜNE DE YURT DIŞI ÇIKIŞ YASAĞIYLA SERBEST

8 zanlı bulundukları şehirlerde yakalanarak Bartın Asayiş Şube Müdürlüğü’ne getirildi. Alınan ifadeler ardından Bartın’da yakalanan F.Ö. serbest bırakıldı. 7 şüpheli dün Bartın Adliyesi’ne getirildi. Savcılık ifadesi ardında yine Bartın’da yakalanan V.S. serbest bırakılırken 6 zanlı hakim karşısına çıkarıldı. Ankara’da yakalanan B.A.Y, G.Y. ve Kayseri’de yakalanan O.S. yurt dışına çıkış yasağı konularak serbest bırakıldı. M.Ç.T., B.Ö. ve S.K. adlı zanlılar ise tutuklandı.

İŞTE DOLANDIRICILILARIN AKILALMAZ YÖNTEMİ

Dolandırıcılık yöntemi ise pes dedirtti. Telefon bankacılığı üzerinden, cep telefonu için 100 TL ve üzeri ödeme yapan vatandaşlar tespit edildi. Ardından bu vatandaşlar aranarak “Faturalar yanlışlıkla ödendi. Şu iban numarasına iade yapın” bilgisi verildi. İade sağlandıktan sonra ödenen cep faturasının iptali sağlandı. Bu yöntemle 418 vatandaşın parası çalındı.

Yorum Yap
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, hakaret ve küfür içeren, kaba, müstehcen, kişilik haklarına zarar verici içeriklerden doğan her sorumluluk içeriği gönderen üyeye aittir.

BENZER HABERLER