×
Editör : 74medya
21 Mart 2020
65 yaş üstüne sokağa çıkma yasağı geldi

Coronavirüs mücadelesinde alınan tedbirlere her dakika bir yenisi daha ekleniyor. Durum ciddi, ancak “bana bir şey olmaz” diyen dedeleri evde tutmak neredeyse imkansız. Hal böyle olunca devlet karar aldı.

Uyarılara kulak asmayan vatandaşlarımız için İçişleri Bakanlığı, yeni bir uygulamaya geçti. Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, bu gece 24.00’ten itibaren 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı bulunanlara sokağa çıkma yasağı getirildi.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, “Bu gece yarısı saat 24.00 itibarıyla 65 yaş ve üstü, ayrıca kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımızın ikametlerinden dışarıya çıkmaları, park, bahçe gibi açık alanlarda dolaşmaları İl İdaresi Kanunun 11’inci Maddesi ve Umumi Hıfzıssıhha Kanunun 27’nci maddesi kapsamında sınırlandırılmıştır” dendi.

BARTIN’DA BANKLAR SÖKÜLMEYE BAŞLADI
Bu arada Bartın’da alınan tedbir ve uyarılara kulak asmayan vatandaşlar, Cumhuriyet Meydanı’ndaki banklarda gün boyu oturmalarını engellemek için ilginç bir adım atıldı. Belediye meydandaki bankları söktü.

Yorum Yap
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, hakaret ve küfür içeren, kaba, müstehcen, kişilik haklarına zarar verici içeriklerden doğan her sorumluluk içeriği gönderen üyeye aittir.

BENZER HABERLER