×
Editör : 74medya
15 Mart 2020
Ahmetusta’da Mart karı etkili oluyor

Balkanlar üzerinden gelen soğuk ve yağışlı hava, Batı Karadeniz’i etkisi altına aldı. Bartın’da hava 2 dereyece kadar düştü. Bartın-Karabük anasındaki 1030 rakımlı Ahmetusta’da bu akşam kar başladı.

Eskilerin değimi yine gerçek oldu; Mart kapıdan baktırdı… Meteodoloji’nin günler öncesinden yaptığı uyarı ardından ağaçların çiçek açmasına yol açan sıcak hava yerini soğuğa bıraktı. Balkanlar üzerinden gelen soğuk ve yağışlı hava dalgası nedeniyle Bartın’da hava 12 derece birden düştü. Gündüz 6 derece olan sıcaklık gece 2’ye kadar düştü.

Bartın-Karabük bağlantısını oluşturan 1030 rakımlı Ahmetusta geçidinde akşamdan bu yana kar yağışı etkili oluyor. Yol zeminini beyazlatan kar yağışına karşı sürücülerin dikkatli olmaları isteniyor. Batı Karadeniz de bu günden itibaren ve yağışlı havalar hakim olacak. Özellikle iç kesimlerde rakımı yüksek yerlerde yer yer kar yağışları gözlemlenecek. Sert Payroz üşütecek. Soğuk havanın hafta boyu etkili olması bekleniyor.

Yorum Yap
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, hakaret ve küfür içeren, kaba, müstehcen, kişilik haklarına zarar verici içeriklerden doğan her sorumluluk içeriği gönderen üyeye aittir.

BENZER HABERLER