×
Editör : 74medya
25 Mart 2020
Bartın’da 28 bin yaşlı, 44 bin emekli var

198 bin nüfuslu Bartın’da 65 yaşın üstünde 28 bin 663 vatandaş yaşıyor. Emekli sayısı ise çalışan sayısından fazla. Bu yüzden en riskli şehirler arasındayız…

Emeklisi çok olan şehirlerden biri olan Bartın’da nüfusun 4’te 1’i 50 yaşın üzerinde. Coronavirüs’ün en yüksek ölüm riski taşıdığı grup ise 60 yaş üstü. Bu durumda il sınırları içinde 50 yaş üzeri 41 bin 568 vatandaş yaşıyor. Emekli sayısı 44 bin. En riskli grup olarak kabul edilen 65 yaş üzeri sayı ise tam 28 bin 663…

YAŞAMAK İSTİYORSAN EVDE KAL BARTIN

Bartın Valiliği başta olmak üzere hemen tüm kurumlar, günlerdir peş peşe “Evde kal Bartın” uyarıları yapıyor. Bu uyarılar herkese ama en çok ölüm riskinin yüksek olduğu yaşlı kesime.

Bartın’da caddeler bu gün yine kalabalıktı. Bankalar önünde uzun kuyruklar dikkat çekti. Banka kuyruklarında vatandaşların birbirlerine 1 metre mesafe bırakmak için yoğun çaba harcadıkları görüldü.

Bartın Valiliği ve Bartın Belediyesi’nden dün de “evde kal, sağlıkla kal” uyarıları yapıldı. Gün içinde de belediye hoparlörlerinden benzer uyarılar yapılıyor. 

Yorum Yap
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, hakaret ve küfür içeren, kaba, müstehcen, kişilik haklarına zarar verici içeriklerden doğan her sorumluluk içeriği gönderen üyeye aittir.

BENZER HABERLER