×
Editör : 74medya
16 Mart 2020
Bartın’da Corona önlemleri peş peşe açıklanıyor

Belediyeye ait tüm yaşam merkezleri ve kafeteryalar kapandı. Hasta ziyaretleri durdu. Ehliyet sınavları iptal, hasta ziyaretlerine sınırlama. Toplu yaşama dair ne varsa, önlemler kapsamında sınırlandırılıyor.

Küresel sorunla ulusal mücadele kapsamında alınan tedbirler Bartın’da da sıkı kontrol altında. Bu kapsamda Bartın Belediyesi’ne bağlı hizmet veren; Cumhuriyet, Elmalık, Kavaklı, Kavallar, Şiremirçavuş, Hürriyet yaşam merkezleri ile…

Gazhane Kültür Parkı Kafeteryası, 140. Yıl Parkı Kafeteryası, Kaynarca Spor ve Yaşam Parkı Kafeteryası, Karaçay Piknik Alanı Kafeteryası bugünden itibaren 20 Nisan 2020 tarihine kadar kapatıldı. Vatandaşlar parkların açık alanlarından faydalanabilecek.

Ehliyet sınavları iptal…

Hastanelerde hasta ziyareti iptal.

Cezaevlerinde mahkum ziyaretlerine sınırlama.

Tapu dairelerinde uzaktan randevu dönemi.

Yurt dışından gelen herkes, 14 gün boyunca karantina altına alınacak.

Geçen hafta umreden dönen Bartınlı hacılar, 14 gün boyunca evlerinde kontrol altında. Bu hafta dönenler ise Ankara’da yurtlara konularak karantina altına alındı.

Bartın limanına yanaşan gemilerde yabancı uyruklu vatandaşların girişine izin verilmiyor.

Sağlık raporuyla ilaç alanların eski raporları bir ay süreyle geçerli olacak.

BİR DE SAHTE BELGE SORUNUMUZ VAR!

Tüm bu mücadele devam ederken bir de halkı paniğe sürükleyecek sahte bir belge kamuoyuna servis edildi. Üç kişiden fazla çalışanı olan işletmelerin kapatılacağını, eczane ve hastaneler hariç toplu yaşama ilişkin ne varsa kapatılacağını öne süren ‘gizli’ ibareli belge peş peşe yapılan açıklamalarla yalanlandı. Söz konusu uygulamanın kırmızı alarm seviyesine çıkılması halinde olabileceği ancak mevcut durumun bundan çok uzakta olduğu konuşuluyor.

Yorum Yap
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, hakaret ve küfür içeren, kaba, müstehcen, kişilik haklarına zarar verici içeriklerden doğan her sorumluluk içeriği gönderen üyeye aittir.

BENZER HABERLER