BARTIN’DA FIRTINA VE KAR BEKLENIYOR
Editör : 74medya
4 Şubat 2020

BARTIN’DA FIRTINA VE KAR BEKLENIYOR

Bartın ve bölge genelinde bu günden itibaren fırtına, yarından itibaren ise kar bekleniyor. Hava tahmincilerine göre bu kez kar sahillerde bile 30 cm’lik kar bekleniyor. Sıcaklık ise 15 derece birden düşecek.

74MEDYA/HAVA

Batı Karadeniz ve Bartın’da bu günden itibaren yağış, soğuk hava, kar ve fırtınaya bekleniyor. Tüm ülkenin önce Balkanlar sonra Karadeniz üzerinden gelen soğuk ve yağışlı havanın etkisi altına girecek. Yağışların bölge genelinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacağı belirtiliyor. Bu günden itibaren özellikle sahillerde fırtınanın yer yer 70-100 Km/saate ulaşacağı kaydediliyor. Yarın akşam saatlerine kadar etkili olacak fırtına nedeniyle çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi, soba ve baca gazı kaynaklı zehirlenmeler ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı vatandaşlarımızın dikkatli ve tedbirli olması uyarıları yapılıyor.

HAVA SICAKLIĞI 10-15 DERECE BİRDEN DÜŞECEK

Meteorolojik verilere göre Balkanlar üzerinden gelen soğuk hava dalgası, Cuma gününden itibaren Karadeniz üzerinden gelen yeni bir soğuk havanın etkisi altına girecek. Hava tahmincileri, yağışların bölge genelinde karla karışık yağmur ve kar fırtınası şeklinde olacağı, kar kalınlığının kıyılarda bile 30 cm’ye ulaşabileceği tahmininde birleşiyor. Soğuk ve yağışlı sistemleriyle birlikte hava sıcaklığının 10-15 derece azalacağı belirtiliyor.

Yorum Yap
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, hakaret ve küfür içeren, kaba, müstehcen, kişilik haklarına zarar verici içeriklerden doğan her sorumluluk içeriği gönderen üyeye aittir.