×
Editör : 74medya
17 Mart 2020
Bartın’da kapalı pazar esnafı maske taktı

Coronavirüs, bu güne kadar eşine hiç rastlamadığımız uygulamaları beraberinde getirdi. Bartın kapalı Pazar yeri esnafı bugün maske taktı. Müşterileri ile yakın temas halinde olunan berber ve kuaförlerin önlem almaması yadırganıyor.

Bugün Salı ve şehirde pazar kuruldu. Bartın Belediyesi, Covid-19 salgını tehlikesine karşı aldığı önlemler kapsamında Pazar esnafına maske dağıttı. Belediye Başkan Yardımcım Ahmet Kömeç ve Zabıta persaneli, kapalı pazar yerindeki esnafları hem bilgilendirdi hem de maske dağıttı.

Toplu alanlarda virüsün yayılma ihtimali nedeniyle kahveler bile ilk kez kepenk indirdi. Şehirde berber ve kuaförlerin faaliyetleri devam ediyor. 74medya muhabiri, bugün maskesiz traş yapan bir berbere bu durumu sordu. Aynen şu cevabı aldı: Doğru, çok haklısınız. Bu illete karşı berber ve kuaför salonları da ciddi önlemler almalı. Ancak eczanelerde maske yok. Bunu odamız temin edip tüm salonları harekete geçirebilir. Bakın belediye bugün dağıtmış. Odalar bu günler için olmalıdır…


Bazı şehirlerde berberlerin önlem için maske taktığı görüldü. Ancak henüz Bartın’da yok. 

Bartın Belediye zabıtası ve Başkan Yardımcısı Ahmet Kömeç pazar yerinde maske dağıttı. 

Yorum Yap
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, hakaret ve küfür içeren, kaba, müstehcen, kişilik haklarına zarar verici içeriklerden doğan her sorumluluk içeriği gönderen üyeye aittir.

BENZER HABERLER