×
Editör : 74medya
22 Mart 2020
Bartın’ın ünlü eniştesi bakın neden ağladı

Coronavirüs nedeniyle 65 yaş üzerine sokağa çıkma yasağı, ilginç hikayelere konu oluyor. 25 yıldır Bartın İnkumu’nda yaşayan Yeşilçam’ın ünlü oyuncusu Ekrem Gökkaya’yı duygulandıran olay bugün yaşandı.

200’ün üzerinde sinema ve TV filminde oynayan ve Bartın’da “Artist Ekrem” diye tanınan Ekrem Gökkaya’nın bu gün telefonu çaldı. 85 yaşındaki oyuncuyu İnkumu Jandarma Karakolu’ndan arayan askerler, “Bir ihtiyacın var mı?” diye sordu. Gökkaya, askerlere “Sağolun, hiçbir ihtiyacım yok” yanıtı verdi. Ancak bir süre sonra ünlü oyuncuyu duygulandıran gelişmeler yaşandı. O anları Gökkaya şöyle anlattı:

“Bir de baktım torba ile ekmek ve damacana ile su alıp ziyaretime geldiler. Sonra gözlerim doldu. Şu genç üç aslan gibi kahraman komutanlara. Ve dedim ki kendi kendime, iyi vatanına hayatını, vatandaşına hayat veren kahraman askerlerimiz var. Onları ne kadar översek hak ediyorlar. Sevgili ana kuzuları; Allah onları şehit olmaktan uzak tutar duasıyla yaradana ağlayarak, boğazımda bir düğüm, haykırdım, yalvardım dostlar…”

Bir dönem Yeşilçam’da sakal ve bıyığı ile dillere destan olmuş, filmlerde kötü mü kötü, gerçek hayatta ise karıncaya bile zarar vermeyen usta oyuncu ile askerler bir süre sohbet etti. 

BARTIN’IN ENİŞTESİ, EKREM GÖKKAYA KİMDİR?

5 Şubat 1934 yılında Konya’da dünyaya gelen usta oyuncu Ekrem Gökkaya, 1959 yapımı “Ömrüm Böyle Geçti” isimli filmde Göksel Arsoy, Kenan Pars ve Öztürk Serengil gibi değerli oyuncularla ilk filmini çekti. Gökkaya, 1992 yılında Kemal Sunal ile oynadığı “Koltuk Belası” isimli filme kadar 200 civarında sinema ve TV filminde oyuncu, prodüksiyon müdürü ve yapım yönetmeni olarak emek verdi. Kemal Sunal Arzu Film’den başka bir yapımcı firmayla çalışmazken, Sunal’a kontrat yapan tek kişi Ekrem Gökkaya oldu. 47 yaşında evlenen oyuncu, sinemadan uzaklaştıktan sonra eşinin memleketi Bartın’a yerleşti. Gökkaya, gazeteci Uğur Mumcu ve eski Genelkurmay Başkanı Doğan Güreş’in kuzenidir, evli ve 1 çocuk babasıdır.

Yorum Yap
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, hakaret ve küfür içeren, kaba, müstehcen, kişilik haklarına zarar verici içeriklerden doğan her sorumluluk içeriği gönderen üyeye aittir.

BENZER HABERLER