×
Editör : 74medya
19 Mart 2020
Belediyeler su borçları için harekete geçti

Bartın Belediyesi, Coronavirüs’le mücadele kapsamında vatandaşların yaşadığı zorlukları göz önünde bulundurarak su borcu yüzünden kimsenin suyunun kesilmeyeceğini duyurdu.

Başkan Cemal Akın, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Belediyemize birikmiş su borcu bulunan ve bu nedenle su kesme ihbarnamesi gönderilen su abonelerimizin suları, 20 Nisan 2020 tarihine kadar kesilmeyecektir” ifadelerine yer verdi.

Benzer bir adım da Kozcağız Belediyesi’nden geldi. Belediye Başkanı Mustafa Karaman, “Sevgili hemşehrilerim; Mart ayına ait su faturalarının son ödeme süresi ramazan bayramı sonuna kadar ertelenmiştir. Ramazan bayramı sonuna kadar hiçbir abonemizde su kesintisine gidilmeyecektir” duyurusu yaptı.
Benzer adımın diğer belediyelerde de atılması bekleniyor.

Öte yandan Belediye, Coronavirüs tehdidine karşı dezenfeksiyon çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Bu kapsamda Bartın Şoförler Odası Başkanı Sinan Amasralı, Bartın Belediyesi Özel Halk Otobüsleri Başkanı Zekai Özdemir, İnkumu Özel Halk Otobüsleri Başkanı Mehmet Somaklı ile yapılan toplantıda alınan karar doğrultusunda M ve H plakalı toplu taşıma araçları, belediye tarafından Elmalık Yaşam Merkezi önünde dezenfekte ediliyor. Başkan Cemal Akın bu gün çalışmaları yerinde inceledi.

Yorumlar
74 Medya | Bartın Haberleri, Bartınspor ltf
allahın suyunu iki ay hiç allamasan ne olur batarmısın iki ay ertelemeyi bi marifet sayıp reklam yapıyorlar sizi başkan yapanlara ne demeli

Yorum Yap
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, hakaret ve küfür içeren, kaba, müstehcen, kişilik haklarına zarar verici içeriklerden doğan her sorumluluk içeriği gönderen üyeye aittir.

BENZER HABERLER