×
Editör : 74medya
24 Şubat 2020
CHP’de sürpriz yok; Karakaş üçe katladı

CHP’nin Bartın’daki kongreler süreci sona erdi. Aralık 2018’de İl Başkanı olarak atanan Selim Karakaş, bu kez kongrede Avukat Nail Öztürk’e karşı 94-32 üstünlük sağladı. İlk mesajı; birlik ve beraberlik oldu.

Bartın Halk Eğitim Merkezi salonunda yapılan kongrede Divan başkanlığını CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır yaptı.  İYİ Parti Bartın İl başkanı Mehmet Kasapoğlu da kongreyi izleyenler arasında yer aldı. Tansiyonu ve heyecanı düşük kongrede sürpriz de yoktu. Bazı delegelerin çarşaf liste talepleri, delegeler tarafından kabul görmedi. İki aday blok liste ile yarışa girdi.

Konuşmalar ardından yapılan oylamaya 129 delege katıldı. Üç oy boş çıktı, geçerli oylar 126 olarak kayıtlara geçti. Mimar Selim Karakaş, oyların 94’ünü alarak iki yıllık il başkanlığı biletini aldı.

Sonuçların açıklanması ardından Karakaş “Değerli dostlar delegelere ve duruşundan dolayı rakibi Nail Öztürk’e teşekkür etti. Karakaş “Bundan sonra Bartın için hep birlikte çalışacağız. Yerelde de iktidar genelde de iktidar olmak için çalışacağız. Hep birlikte çalışmak zorundayız. Bu günden itibaren Bartın CHP örgütlerinde hiçbir sorun yoktur” dedi.

Rakibi avukat Nail Öztürk ise 32 oyda kaldı. Öztürk “Yarın ekibimle birlikte görev almak üzere Selim Abi’nin elini öpmeye gideceğiz” diyerek birlik beraberlik mesajı verdi. İki adayın sarılması salondan alkış aldı.

Selim Karakaş’ın yönetim listesinde kurultay delegeleri, il ve ilçe başkanlarından oluştu. İşte kurultay delegeleri: Cemal Selim Karakaş, Nazif Çomak, Seyhan Bilgin, Yaşar Yıldırım.

Yorum Yap
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, hakaret ve küfür içeren, kaba, müstehcen, kişilik haklarına zarar verici içeriklerden doğan her sorumluluk içeriği gönderen üyeye aittir.

BENZER HABERLER