×
Editör : 74medya
25 Mart 2020
Diğer şehirlerden iyiyiz ancak İstanbul’dan…

Tüm dünyayı tehdit eden virüs salgınıyla ilgili “Bartın olarak ne durumdayız” diye İl Sağlık Müdürü Dr. Alparslan Erol’a sorduk. “İyi durumdayız” dedi, risklere dikkat çekti. Uyarıları da vardı.

74MEDYA/SAĞLIK

Coronavirüs’le ilgili Zonguldak’tan peş peşe gelen vakalar sokakta endişeye neden oldu. Bartın İl Sağlık Müdürü Alparslan Erol, konuyla ilgili sadece resmi açıklamalara itibar edilmesini istedi. Bartın Valiliği’nin bu konuda tek yetkili olduğunu söyleyen Erol, diğer iddiaların söylentiden ibaret olacağını kaydetti.

PANİK YOK, TEDBİRİ SAKIN ELDEN BIRAKMAYIN

Bartın halkına “Diğer şehirlere göre çok iyi durumdayız. Ancak tedbiri sakın elden bırakmayın. Panik yok, tedbire devam” uyarısı yapan Alparslan Erol, İl Sağlık Müdürlüğü’nün tüm birimleriyle gece gündüz demeden görevi başında olduğunu söyledi.

ERKEN TANI KİTLERİ KISA ZAMANDA GELECEK

Bartın’da doktorlarından hemşirelere, tüm sağlık personelinin küresel salgına karşı fedakar şekilde 7/24 esasına dayalı görev başında olduğunu ifade eden Erol, “Hepsi görevini eksiksiz layıkıyla yerine getiriyor. Ekip, ekipman konusunda sıkıntımız yok. Erken tanı kitleri de kısa süre içinde ilimize gelecek” bilgisini verdi.

RİSK: İSTANBUL’DAN ŞEHRE GELENLER…

Tüm Türkiye’de olduğu gibi Bartın’da da sağlık çalışanlarının teyakkuz halinde olduğunu, hastanelerden şehir girişlerine, otogardan ilçe ve beldelere kadar önlemler aldıklarını ifade eden Dr. Alparslan Erol, Bartın’a İstanbul ve Ankara gibi şehirlerden gelecek olanların risk oluşturduğunu kaydetti. Alınan ve alınacak tüm tedbirlerin Bartın Valiliği tarafından duyurulacağını vurguladı.

Bartın’da Valilik tarafından açıklanan bir vakamız var. Onun dışında tüm şehirlerde olduğu gibi Bartın’da da şüpheli vakalar için testler yapılıyor. Yurt dışından gelen 24 vatandaşımızda gözlem altında tutuluyor. İl Sağlık Müdürü Abdullah Erol, konuyla ilgili ısrarlı sorularımıza yanıt vermedi. Bilgi kirliliğine neden olmamak adına Bartın Valiliği tarafından yapılacak resmi açıklamalara itibar edilmesini istedi.

Yorum Yap
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, hakaret ve küfür içeren, kaba, müstehcen, kişilik haklarına zarar verici içeriklerden doğan her sorumluluk içeriği gönderen üyeye aittir.

BENZER HABERLER