EMİTT’TE ILK KAZANIM: BARTIN VALISI SINAN GÜNER AÇIKLADI
Editör : 74medya
2 Şubat 2020

EMİTT’TE ILK KAZANIM: BARTIN VALISI SINAN GÜNER AÇIKLADI

İstanbul’da 4 gündür devam eden ve turizmde dünya devlerini bir araya getiren EMİTT’te bu yıl görkemli bir standla yer alan Bartın ilk kazanımını elde etti. Bartın Valisi Sinan Güner, “Otellerimiz çok önemli rezervasyonlar aldı” bilgisini verdi.

İSTANBUL Kongre ve Fuar Merkezi Tüyap’ta 24. kez kapılarını açan EMITT-Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı bugün sona eriyor. Yöresel ürünlerden yöresel yemeklere, otellerden deniz ve doğa turizmine Bartın’ın tanıtımı için binlerce broşür dağıtılan Bartın Valiliği ve Bartın Belediyesi, şehrin tanıtımında önemli rol üstlendi.

Bartın Valisi Sinan Güner, Karabük merkezli BRTV’ye yaptığı açıklamada fuarı ve yapılan çalışmaları değerlendirdi. “Bizim çok önem verdiğimiz bir fuar. Burada tüm dünyaya hitap eden geniş bir katılım var. Hem tanıtım hem turizm için önemsiyoruz” diyen Vali Güner, şunları anlattı:

OTELLERİMİZ, SANATÇILARIMIZLA BURADAYIZ

“Geçen sene standımız 10 m2’lik alanda sadece misafirlerimizi birkaç sandalyede ağırlayabilecek kadardı. Bu sene çok farklı. Her bir alanda ilimizi tanıtan bir sunum var. Farklı olarak otellerimiz burada. El sanatları, mısır püskülü, bunları yapan sanatçılar bizzat burada. Otellerimiz bağlantı yapıyorlar. Sordum biraz önce; ‘çok önemli rezervasyonlar aldık’ diyorlar. Burası bizim valiliğimizin veya belediyemizin bir mekanı olmaktan çok farklı bir yer. Burası Bartın’ın ticaretine, ekonomisine, turizmine katkı sağlamak için dizayn edildi. Bu senenin farkı bu oldu. Onun için bu sene ki fuarı önemsiyoruz. Bu senenin konseptini de önümüzdeki senelerde geliştirmeyi ve turizmi ekonominin entegrasyonunu artırmayı hedefliyoruz.”


EMİTT 2020’DE BARTIN STANDINA EN İYİ DESTİNASYON ÖDÜLÜ
Dünyanın en büyük 4. turizm fuarı arasında yer alan EMİTT- Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’nda Bartın standı, “Turizm Merkezleri Dalında En İyi Destinasyon Tanıtımı” ödülüne layık görüldü. Vali Güner, başta İl Özel İdaresi, Bartın Belediyesi, İl Kültür Turizm Müdürlüğü, Küre Dağları Milli Park Müdürlüğü ve BAKKA olmak üzere emeği geçen tüm paydaşlarımızı kutluyorum dedi.

TÜYAP BARTIN DIVDIV’IYLA İNLEDİ
Bartın Belediyesi Halk Dansları Topluluğu, Emitt Turizm ve Seyahat Fuarı’nda Bartın Yöresi oyunlarını sergiledi. Gösteri dev organizasyonda büyük ilgi topladı.

43 Görüntülenme
0 Yorum
Yorum Yap
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, hakaret ve küfür içeren, kaba, müstehcen, kişilik haklarına zarar verici içeriklerden doğan her sorumluluk içeriği gönderen üyeye aittir.