×
Editör : 74medya
7 Şubat 2020
Geçici köprü yıkıldı, çürük köprü tehlike saçıyor

Bartın-Kozcağız arasındaki Kamışlı bölgesinde Özel İdare’ye ait şantiye yer alıyor. Üzerinde makinalar, tarımsal hizmetler, asfalt, beton parke gibi şeylerin yer aldığı şantiye, Çaybükü Köyü sınırları içinde. Ancak tabela Akçamescit’i gösteriyor…

Çaybükü ahalisi haliyle durumdan rahatsız. “Buranın Akçamescit ile ne ilgisi var. Bizim Köyün adı neden geçmiyor” diye soruyorlar. Üstelik köye ulaşımı sağlayan köprü çürük. Krişleri bile hasarlı. Bu yüzden Özel İdare, uyarı tabelası asmış, “ağır vasıta giremez…” diye.

6 KÖYÜN ULAŞIMI YAŞLI KÖPRÜYE EMANET… UYARI LEVHASINI ASANLAR KENDİ UYMUYOR

Köprünün alt tarafına yeni köprü yapılıncaya kadar kullanılsın diye servis yolu ve geçici köprü yapılmış. Ağır vasıtalar için. Ancak o da geçen hafta aşırı yağmur ve baraj kapaklarının açılması nedeniyle yıkılmış. Hal böyle olunca Çaybükü, Karahüseyinler, Akıncılar, Hatipoğlu, Karacaoğlu ve Başoğlu köylerine ulaşım bu yaşlı ve çürük köprüye kalmış.

Özel İdare’nin şantiyesine Topalali yönünden ulaşmanın tek yolu bu köprü. Şimdilerde gün boyu başta Özel İdare’nin ağır vasıtaları olmak üzere köylere giden araçlar, üzerinden geçerken sallanan, kirişleri kırık köprüyü kullanıyor. Çünkü başka alternatif yok. Can ve mal güvenliği için köprüyü kullanmak ciddi riskler taşıyor.

Hangi geçişte yıkılacağı, piyangonun kime vuracağı belli değil. Uyarıyı asan, uyarıya uymuyor. Tabir herindeyse; tabela hanyayı, gerçekler konyayı gösteriyor. Kısaca bu bölgede saatler hiç doğruyu göstermiyor.

Yorum Yap
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, hakaret ve küfür içeren, kaba, müstehcen, kişilik haklarına zarar verici içeriklerden doğan her sorumluluk içeriği gönderen üyeye aittir.

BENZER HABERLER