×
Editör : 74medya
25 Mart 2020
İşte sağlık personeli olmak için şartlar

Coronavirüs salgını ile mücadele sürecinde sağlık ordusunun güçlendirilmesi için Sağlık Bakanlığı 32 bin personel alınacağını duyurdu. Bu kapsamda Bartın’a 109’u memur, 58’i işçi olmak üzere toplam 167 sağlık personeli kadrosu tahsis edildi.

74MEDYA/ŞEHİR

Konuyla ilgili gelişmeyi, AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, sosyal medya hesabından duyurdu. Sözleşmeli Sağlık Personeli için KPSS puanı dikkate alınacağı bilgisini veren Tunç, adayların tercihlerini, 26 Mart – 01 Nisan 2020 tarihleri arasında tercih kılavuzunda belirtilen kurallara göre ÖSYM’nin internet sitesi üzerinden T.C. Kimlik Numarası ve şifresini girerek yapabileceklerini söyledi.

ELDEN VERİLEN BAŞVURULAR KABUL EDİLMEYECEK

ÖSYM’ye veya Sağlık Bakanlığına posta yoluyla gönderilen veya elden verilen tercih listelerinin geçerli olmayacağı uyarısında bulunan Yılmaz Tunç, şöyle devam etti:

Sürekli İşçi kadrosu için de başvurular Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) esube.iskur.gov.tr adresi üzerinden 26/03/2020 – 30/03/2020 tarihleri arasında elektronik (online) kullanıcı girişi yapılarak alınacak. Şahsen başvuru alınmayacak. İşe alım noter kurası ile yapılacak.

“Cumhurbaşkanımız ve Sağlık Bakanımıza teşekkür ediyorum” ifadelerini kullanan Tunç, Bartın’da açılacak kadroları şöyle sıraladı:

(109 memur, 58 İşçi)

70 hemşire,

6 ebe,

1 sağlık tek. (adli tıp),

2 sağlık tek. (anestezi),

10 teknisyen(ilk ve acil yardım),

2 sağlık tek. (Laboratuvar),

5 sağlık tek. (röntgen),

5 sağlık tek. (tıbbi sekreter),

8 sağlık tek.(ilk ve acil yardım)

toplam 109 kişi

43 Temizlik görevlisi,

10 güvenlik görevlisi silahsız,

5 klinik destek elemanı hastane

toplam 58 kişi

Yorum Yap
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, hakaret ve küfür içeren, kaba, müstehcen, kişilik haklarına zarar verici içeriklerden doğan her sorumluluk içeriği gönderen üyeye aittir.

BENZER HABERLER