×
Editör : 74medya
2 Şubat 2020
Kanseri yenmişti! Niyazi Önder dualarla toprağa verildi

Kumluca’da 4. kattaki evinin balkonundan düşerek can veren emekli öğretmen Niyazi Önder, son yolculuğuna uğurlandı. Evinin önündeki edilen dualar ardından Merkez Camii’ne giderken evlatları “Güle güle babacığım” diyerek gözyaşı döktü.

Görev yaptığı süre içinde binlerce öğrenci yetiştiren Kumluca’nın Niyazi Hocası, üç yıl önce yakalandığı kanser illetine karşı amansız bir savaş verdi. Yoğun tedavi sonrası kanseri yenmeyi başaran 63 yaşındaki Niyazi Önder, tam her şey yoluna giriyor derken hastaneden gelen yeni bir haberle sarsıldı. Kanser bu kez farklı şekilde yeniden kendini göstermişti. Bu durum hocanın tadını iyice kaçırdı.

Önceki gün Kumluca’da 4. kattaki evinin balkonundan yere düştü Niyazi Hoca. Tüm müdahaleler yetersiz kaldı. Oracıkta can verdi. Evinin önünde dün yapılan cenaze töreni hazindi. Şehrin dört bir yanından sevenleri, öğrencileri, yakınları toplandı. Kur’an okundu, dualar edildi.

Daha sonra Kumluca Merkez Camii’ne omuzlar üzerinde götürüldü. Bu sırada evlatları ardından “güle güle babacığım” diyerek gözyaşı döktü. Kumluca’nın nüktedan Niyazi Hoca’sı bu kez herkesi ağlattı. Niyazi Önder, öğle namazını müteakip kılınan cenaze namazı ardından defnedildi.

Yorum Yap
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, hakaret ve küfür içeren, kaba, müstehcen, kişilik haklarına zarar verici içeriklerden doğan her sorumluluk içeriği gönderen üyeye aittir.

BENZER HABERLER