×
Editör : 74medya
13 Mart 2020
Kozcağız-Bartın bölünmüş yolunda 200 kişi çalışacak

Bartın’ın yükünü çeken tarihi köprülerini rahatlatacak adımlar uzun süredir konuşulurken AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Kozcağız’a girişi sağlayan iki köprünün yerine yenilerinin yapılacağını duyurdu.

Kışla Barajı ile Kozcağız Barajı arasında yol yapım çalışmaları devam ettiğini kaydeden Yılmaz Tunç, Velioğlu petrolün altındaki hazine arazisine şantiye kurulacağını söyledi. Kozcağız şehir geçişinde eski köprülerin yerine yeni köprüler yapılacağı bilgisini veren Yılmaz Tunç, buna ilaveten 3 yeni köprünün daha inşa edileceğini anlattı. Böylelikle Kozcağız’a yapılacak köprü sayısı 5’e ulaşacak.

KOZCAĞIZ YEPYENİ BİR GÖRÜNÜME KAVUŞACAK

Yılmaz Tunç, köprülerle ilgili detaylı bilgi vermedi ancak Kocanaz Irmağı ıslahı ile birlikte sadece beldenin içinden geçen bölümde 85 milyon lira harcama söyledi. Bartın-Kozcağız arasındaki bölünmüş yol çalışmasının devam ettiğini ifade eden Tunç, bu projede 200 kişinin istihdam edileceğini, barajlar, yollar, köprüler ve ırmak ıslahı ile birlikte beldenin yepyeni bir görünüme kavuşacağını vurguladı.

Bölünmüş yol çalışması bittiğinde böyle olacak. 

Yorum Yap
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, hakaret ve küfür içeren, kaba, müstehcen, kişilik haklarına zarar verici içeriklerden doğan her sorumluluk içeriği gönderen üyeye aittir.

BENZER HABERLER