×
Editör : 74medya
25 Mart 2020
Zonguldak’ta pozitif tanı 12’ye yükseldi

Zonguldak’ta virüs testi pozitif çıkan vaka sayısının 12 olduğu açıklandı. Tehdidin boyutu ciddi; bankacı, fırıncı, pazarcının aileleri de karantına altına alındı.

CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında Bartın’ın komşu şehri Zonguldak’ta en az 12 pozitif Corona vakasının olduğunu duyurdu.

Asıl ürküten ise virüs taşıyanların niteliği. Çünkü Zonguldak basınına yansıyan bilgilere göre, virüs taşıyanlardan biri, Zonguldak Merkez Soğuksu’da faaliyet gösteren Köroğlu Simit Fırınında çalışan bir personel. Fırın kapatıldı, ailesi de karantina altına alındı.

İkinci vaka ise Halk Bankası Zonguldak Şubesi oldu. Bankada çalışan bir personelin Corona Virüs testinin pozitif çıkması nedeniyle şube kapatıldı. Çalışanlar evlerinde gözetim altına alındı. Halkbank, mobil aracını şehre gönderdi. Hizmetler mobil araçtan yürütülüyor.

Şehirde bir başka vaka ise Soğuksu pazaryeri başla olmak üzere ilçe pazarlarında satış yapan Beycumalı bir kadın. Kadının ailesi karantinada.

Zonguldak Kilimli’de de Denizkent Sitesi’nde ikamet eden corona şüphelisi bir kadına yapılan testin de pozitif çıktığı da yerel basına yansıdı.

İki şehir arasında geçişkenliğin yüksek olması, Bartın’da endişe ile karşılandı. Bartın’da yetkililer sık sık vatandaşları dışarı çıkmamaları konusunda uyarıyor.

Yorum Yap
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, hakaret ve küfür içeren, kaba, müstehcen, kişilik haklarına zarar verici içeriklerden doğan her sorumluluk içeriği gönderen üyeye aittir.

BENZER HABERLER