×
Editör : 74medya
24 Temmuz 2020
AK Parti kırmızı plakalı Yılmaz Tunç’u bakan gibi karşıladı

AK parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, uzun aradan sonra Bartın’a Adalet Komisyonu Başkanı olarak gelince davul ve zurnayla karşılandı.

74MEDYA/GÜNDEM

Pandemi süreci, meclis mesaisi derken gecen hafta üyesi olduğu Meclis Adalet Komisyonu başkanlığına seçilen Yılmaz Tunç için AK Parti Bartın örgütü karşılama töreni tertipledi. Parti teşkilatları, belediye başkanları, il genel ve belediye meclis üyelerinin hazır bulunduğu sürpriz törende Yılmaz Tunç, “Ziyadesiyle mutlu oldum. Vakit ayıran, emek harcayan herkes hakkını helal etsin. Davul zurnaya itiraz ettim, abartıyor derler. Ama oldu artık, herkese çok teşekkür ederim” dedi.

İl Başkanı Turhan Kalaycı’nın şehir dışında olduğu için katılamadığı törende hem kameralara hem de partililere kısa birer konuşma yapan Yılmaz Tunç, “Bu güvene layık olmaya çalışacağım” ifadelerini kullandı. Bartın’da yapılan yatırımlara ilişkin açıklamalar yapan Tunç, “komisyon başkanlığından sonraki makam artık bakanlık” diyenlere “Makamlar gelip geçici. Kaldı ki artık bakanlar meclisten seçilmiyor. Önemli olan bakan gibi hizmet getirebilmek, eser bırakabilmek. Biz bunun için gayret gösteriyoruz” diye konuştu.

YAN TARAFTA BİTEN YURT İNŞAATINI CHP Mİ YAPTI, ONU BİZ YAPTIK

Sözü, CHP tarafından Meclis gündemine de getirilen 400 yataklı devlet hastanesiyle ilgili eleştirilere yanıt veren Yılmaz Tunç, şöyle konuştu: “400 yataklı devlet hastanesi, ileride tıp fakültesi olabilecek niteliklere sahip olacak. ‘Hastane nerde, niye yapılmıyor’ diyenlerin dünyadan haber yok. Git bir bak, neden durdu? Bir iş kazası yaşandı inşaat başladığında. O yüzden zemin güçlendirme için proje tadilatı girdi araya. Evet, biraz gecikme oldu ama 30 milyon liralık ek çalışma yapıldı temel aşamasında. Efendim, yanı başındaki yurt iki senede bitti de hastane neden bitmiyor. Yan taraftaki yurdu CHP mi yaptı, onu da biz yaptık. İnşallah iki seneye kadar hastanemiz tamamlanacak.”

Konuşması ardından vatandaşların bayramını kutlayan Tunç, partililerle birlikte Bartın’a giriş yaptı.

Yorum Yap
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, hakaret ve küfür içeren, kaba, müstehcen, kişilik haklarına zarar verici içeriklerden doğan her sorumluluk içeriği gönderen üyeye aittir.

BENZER HABERLER