×
Editör : 74medya
4 Şubat 2020
Amasra Belediye Başkanı Recai Çakır’a şok suçlama

Amasra Kültür ve Turizm Derneği Başkanı Hüseyin Boran, İstanbul’daki EMİTT Fuarı’na hiç gelmeyen Amasra Belediye Başkanı çok ağır eleştirdi. “Neden yalnız bırakıldık” diye soran Boran “Bir ayda istenildiğinde iki kez Almanyaya gidebilen belediyemiz, neden Emitt Turizm Fuarına gelmeye tenezzül etmemiştir” diye sordu.

Pazar günü sona eren dünyanın en büyük 4 turizm fuarından biri olan EMİTT 2020, Amasra’da kavga çıkardı. Amasra Kültür ve Turizm Derneği Başkanı Hüseyin Boran, sosyal medya hesabından bir açıklama yaparak, fuara katılmayan Amasra Belediye Başkanı Recai Çakır’a ağır eleştiriler yöneltti. Bartın Valiliği himayesinde açılan standda ilçe kaymakamlığı ve Bapabder ile birlikte Amasra’yı tanıtmak için yoğun çaba harcadıklarını anlatan Boran, “Amasra tanıtım standında ilçemizin değerlerini tanıtmak için 5000 kişilik Amasra Salatası ve 5000 kişiye ballı manda yoğurdu dağıtarak ilçemize bir turist daha fazla nasıl gelir diye tanıtım yapmaya çalıştık” bilgisini verdi.

Fuar boyunca desteklerini esirgemeyen AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Bartın Valisi Sinan Güner, İl Özel İdaresi Meclis Başkanı Kenan Dursun, İl Genel Sekreteri İbrahim Kayış, İl Kültür Ve Turizm Müdürlüğü ve Amasra Kaymakamı Gökhan Gürbüzerol’a teşekkür eden Boran, sözü Amasra Belediye Başkanı Recai Çakır’a getirdi. Çakır’ı hiçbir destek vermemekle eleştiren Boran, “Bu eleştiriler hakkımız” dedi, bakın neler sıraladı:

– Uluslararası Emitt İstanbul 2020 fuarı ve turizm faaliyetlerinde, İlçemizin tanıtılmasına; destek vermeyen hatta ziyaret bile etmeyen Belediyemizin Yöneticilerine sormak isteriz:

-Emitt turizm fuarında Bartın ve çevresini tanıtmak için; ilimizin tüm yöneticileri, belediye başkanları, sivil toplum örgütleri, İstanbulda yaşayan çevre ilçelerin, köylerin ve hatta mahallelerin hemşeri dernekleri eksiksiz yer alırken neden Amasralı olarak bizler belediyemiz ve hemşerilerimiz tarafından yalnız bırakıldık.

-Bartın, Kuruçaşile, Hasankadı belediye başkanları ilçelerini özveri ile tanıtırken Amasra belediyesinden Başkan dahil hiç kimsenin katılmamasının sebebi nedir? Amasra turizm kenti değil midir?

-Bir ayda istenildiğinde 2 kez Almanyaya gidebilen belediyemiz neden Emitt turizm fuarına gelmeye tenezzül etmemiştir.

-Kentimizin yerel yönetiminin turizmine bakış açısını ve vizyonunu merak etmekteyiz.
Gelecekte İlçemizi turizmde marka yapmak isteniyorsa neden ilçemiz Emitt’te temsil edilmedi?

-Dünyanın en büyük turizm fuarına katılan turizm profesyonellerine kentimizin doğal ve kültürel değerlerini anlatmak belediyemize önemsiz bir iş olarak mi görünmüştür. Yoksa tasaruf tedbirlerine mi takılmıştır.

– Terminal Bölgesinde bulunan Turizm Danışma Ofisimizi boşaltıp eşyalarımızı çöpe atar gibi döneminizde belediyenin yaptığı tek yatırım olan sefa park karşısında bulunan Çöven Ekmek Büfesine neden taşıtıldı.

– Amasra bir yıl içinde yaklaşık 800 kişi göç verdiği söyleniyor. İlçemize tersine göç yapacak tek sektör olan turizmi geliştirmek yerine neden baltalamak istiyorsunuz.

-İlçemizde turizm gelişeceğine bitme noktasına gelmek üzeredir. Dua edelim Filyos, Sinop, Karasu, Akçakoca bizim yaptığımız yanlışları yapsınlar. Dua edelim 2 yıl sonra Amasra sokaklarında turist aramayalım.

BASKI GÖRÜYORUZ. ARTIK BIRAKIYORUM
Hüseyin Boran, 22 yıldır Amasra’nın tanıtımı için çalıştığını, 6 yıldır da Amasra Kültür ve Turizm Derneği Başkanı olarak görev yaptığını belirtti. Dernek ve üyelerine baskı yapıldığını kaydeden Boran, bu baskıya tepki olarak Eylül 2020’de yapılacak kongrede aday olmayacağını duyurdu.

 

Amasra’da fuar kavgası büyüyor

Yorumlar
74 Medya | Yeni Bartın'ın açılış sayfası Nevin Mert
Calismayan ve Milletin sirtindan Yurt Disinda tatil yapan her kim olursa olsun Atilsin. AMASRA tanitilirkene ilgi göstermeyene daha ne kadar tahamül edecek bu Millet. 22 Yil yemis, ne is becermis? Güle güle yolu acik olsun! Bence her 3 yilda bir bu kisileri degistirmek lazim, oturduklari yere yapistirmayin bunlari. Sonra görevi tatile karistiriyorlar.

Yorum Yap
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, hakaret ve küfür içeren, kaba, müstehcen, kişilik haklarına zarar verici içeriklerden doğan her sorumluluk içeriği gönderen üyeye aittir.

BENZER HABERLER