×
Editör : 74medya
9 Mart 2020
Babacan partisini kurdu, kurucular arasında Bartınlı var

AK Partili eski bakan Ali Babacan’ın partisinin kuruluş müracaatı resmen yapıldı. İsminin Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) olduğu söylenen partinin kurucular kurulunda Bartınlı genç bir isim dikkat çekti.

74MEDYA/SİYASET

Ali Babacan başkanlığındaki yeni partinin kurucular kurulu da açıklandı. Kurul da Sadullah Ergin, Nihat Ergün gibi AK Parti’de bakanlık yapmış isimler yer alıyor. 90 kişinin bulunduğu kurulda, Gülay Göktürk ve Metin Gürcan gibi isimlerin yanı sıra bir isim daha dikkat çekti.

90 kişiden oluşan kurucular listesinin 27’si kadınlardan, 16’sı ise genç isimlerden oluşuyor. İşte isimlerden biri, 1994 Bartın doğumlu Altuğ Ankaralı. Babacan’ın kurucular listesinde yer alan Yazılım Mühendisi genç isim Altuğ Ankaralı, Bartın kamuoyu tarafından çok tanınan bir isim değil.

Kısa süre önce Gelecek Partisi’ni kuran Ahmet Davutoğlu’nun kurucular kurulu listesinde de Bartınlı bir isim yer almıştı. Eski AK Partili kadın kolları başkanı Yasemin Dora Kurtkaya, Gelecek Partisi’nin kurucular kurulu listesinde yer almış, daha sonra da Bartın İl Başkanı olarak ilan edilmişti. Başta eski AK Partililer olmak üzere eski çalışma arkadaşlarını bir bir ziyaret eden Kurtkaya, bu isimleri partisine davet ediyor. Ancak henüz il örgütünü oluşturamadı.

Tüm bu gelişmeler karşısında AK Parti, partiye gönül vermiş eski isimleri sıkı markaj altında tutuyor. AK Parti Milletvekili Yılmaz Tunç ve İl Başkanı Turhan Kalaycı, dün partinin kuruluşundan bu güne teşkilatlarda yer alan tüm isimleri davet ederek kahvaltı organizasyonu düzenledi.

Yorum Yap
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, hakaret ve küfür içeren, kaba, müstehcen, kişilik haklarına zarar verici içeriklerden doğan her sorumluluk içeriği gönderen üyeye aittir.

BENZER HABERLER