×
Editör : 74medya
14 Temmuz 2020
BAKKA’dan Kumluca sanayi sitesi için 1.4 milyon hibe desteği

Kumluca Belediyesi’nin sanayi sitesi için yaptığı başvurunun kabul edilmesi ardından imzalar Bartın Valiliği’nde atıldı.

74MEDYA/GÜNDEM

2020 yılı Sanayi ve Çevre Altyapısı Mali Destek Programı kapsamında Kumluca Belediyesi’nin başvuru sahibi olduğu “Kumluca Sanayi İle Gelişiyor” adlı projesinde destek sözleşmesi, Bartın Valisi ve BAKKA Yönetim Kurulu Başkanı Sinan Güner ile Kumluca Belediye Başkanı İsmail Can tarafından imzalandı. İmza töreninde BAKKA Genel Sekreteri Muhammed Ali Oflaz hazır bulundu.

Projede ile Kumluca Belediyesinde 16 işyerinin bulunacağı, 2.371 m²’lik bir sanayi sitesi yapımı öngörülüyor. Bu sayede beldede faaliyet göstermek isteyen fakat yer bulamayan müteşebbislerin yatırım yeri sorununun çözülmesi ve mevcut işletmelerin daha uygun koşullarda faaliyetlerini gerçekleştirmesi planlanıyor.

Bölgemizde yatırım yapmak isteyen potansiyel ve mevcut yatırımcılar için uygun altyapıya sahip sanayi alanlarının oluşturulması kapsamında 1.925.627 TL bütçeli proje için BAKKA tarafından 1.444.220,25 TL hibe desteği verilecek.

Yorumlar
74 Medya | Yeni Bartın'ın açılış sayfası Nevin Mert
Kumlucaya hayirli ve ugurlu olmasini temmeni ederim. Saygilarimla Nevin Mert

Yorum Yap
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, hakaret ve küfür içeren, kaba, müstehcen, kişilik haklarına zarar verici içeriklerden doğan her sorumluluk içeriği gönderen üyeye aittir.

BENZER HABERLER