×
Editör : 74medya
19 Nisan 2020
Bakkalın veresiye defterindeki borçları ödedi

Coronavirüs salgını nedeniyle zor günler geçiren şehirde içimizi ısıtan haber dün akşam geldi. Bartın Köyortası Mahallesi’ndeki Sezer Market’e gelen bir hayırsever, ödeme güçlüğü çeken birkaç kişinin borcunu kapattı, bir de kira yardımı yaptı. Herkese “iyiliğin ölmediğini” kanıtladı.

74MEDYA/YAŞAM/ŞEHİR

ÖNCE mahalle muhtarı Şermin Atmaca’yı bulan hayırsever vatandaş, yerel işletme Sezer Market’e gelerek veresiye defterinde borcu olup ödeme güçlüğü çeken birkaç vatandaşın borcunu sıfırladı.

Mahallenin 20 yıllık bakkalı Hayrettin Tüten, yaşananları anlatırken, böylesi zor dönemlerde yapılan iyiliklerin unutulmayacağını söyledi.

Mahallenin 20 yıllık esnafı 57 yaşındaki Hayrettin Tüten, yaşadıklarını anlatırken heyecanlıydı. Benzer bir durumla ilk kez karşılaştığını anlatan Tüten, “Hayırsever vatandaş Muhtar Şermin Atmaca ile markete gelip veresiye defterinde borcu olup durumu olmayanları sordu. Ödeme güçlüğü çeken birkaç vatandaşın borcunu sıfırladı. Böylesi zorlu bir süreçte yaşadığım duygu heyecan vericiydi. Adının açıklanmasını istemeyen hayırsever vatandaş, mahallede yoksul bir ailenin kirasını da ödedi. Çok mutlu olduk. Bu iyiliği hiç unutmayacağım” sözleriyle yaşadıklarını anlattı.

İstanbul, İzmir ve Kocaeli gibi büyükşehirlerde bakkalları gezerek borçları kapatan kimi hayırseverlerin adı, “Modern çağın Robin Hood”una çıkmıştı. Benzer şeyler, bizim şehirde de neden yaşanmıyor derken dün yaşanan olay “güzel şeyler de oluyor” dedirtti.

Mahalle Muhtarı Şermin Atmaca ve bakkal Hayrettin Tüten, zor durumda olan vatandaşların adını hayırsever vatandaşa bildirdi. Atmaca ve Tüten örnek davranış sonrası mutluydu.
Yorumlar
74 Medya | Yeni Bartın'ın açılış sayfası Hasan Bayraktar
Bugünlerde yaşadıklarımız bizlere unutmaya yüz tutmuş bir geleneğimizde hatırlattı.Allah sayılarını artırsın İnşallah.

Yorum Yap
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, hakaret ve küfür içeren, kaba, müstehcen, kişilik haklarına zarar verici içeriklerden doğan her sorumluluk içeriği gönderen üyeye aittir.

BENZER HABERLER