×
Editör : 74medya
28 Haziran 2020
Barış Akarsu’yu ölümünün 13. yılında anıyoruz

O milyonların Alfonsa Tarık’ı idi. O Hollywood yıldızlarını kıskandıracak kadar yakışıklıydı. O Amasra’ya, Amasra ona aşıktı. Aramızdan ayrıldığında tüm Türkiye’yi göz yaşına boğacaktı.

Bundan tam 13 yıl önce, sıcak bir Cuma gecesi geldi kara haber. TV’lerde önce bir alt yazı belirdi, “Torbalı’da trafik kazası” diye başlayan. O haber Bartın ve Amasra’ya bomba gibi düştü…

74MEDYA/TINBAR

Müziğe küçük yaşlarda başladı Barış. İlk okuldayken sokaklarda elinde flüt ile dolaşırdı. Liman şehri Amasra’ya gelen müzisyenlerden etkilenerek klavye, gitar ve mızıka çalmayı öğrendi. 15 yaşına geldiğinde 1970’lerin, 80’lerin rock, hard rock ve heavy metal grup ve sanatçılarının eserlerini söylemeye çoktan başlamıştı.

25’İNDE ŞÖHRETİ YAKALADI, 30’UNU GÖREMEDİ. YARIN 41 YAŞINDA

Liseden sonra Antalya ve Ankara’da amatör olarak müzisyenlik yapmaya başladığında onun gelecekte Türkiye starı olacağını kimse bilmiyordu. 25 yaşında ATV’de düzenlenen Akademi Türkiye Yarışması’ndan birinci çıktığında yaşamı değişmeye başlamıştı bile. Artık hayatına İstanbul’da devam etmeye başlamış, müzik çalışmalarına da profesyonel ekiplerle devam etmeye başlamıştı. İlk albümü “Islak Islak” ile sahnelere adım attığında bu uzun saçlı, buğday tenli çocuk şöhret basamaklarını hızla tırmanmaya başlamıştı.

YALANCI YARIM DİZİSİNDE BAŞROL YAKIŞMIŞTI

“Kimdir O”, “Amasra” ve “Mavi” parçalarına çektiği klipler genç kızların sevgilisi olmaya yetip de artmıştı. 2006’da “Düşmeden Bulutlarda Koşman Gerek” adlı ikinci albümünü çıkardığında dönemin en çok izlenen özel TV’si Star’ın ilgisini çekmeyi başardı. “Yalancı Yarim” dizisinde başrolü üstlenecekti. Bu dizinin ardından milyonlarca kişi tarafından “Alfanso Tarık” olarak anılmaya başladı.

DOĞUM GÜNÜNDE ÇEKİP GİTTİ DÜNYAMIZDAN

29 Haziran 1979 doğumluydu Barış Akarsu. Daha 30’una bile ulaşmamıştı. Doğum Günü’nü kutladığı 29 Haziran 2007 Cuma akşamı Bodrum’a 5 km mesafede olan Torba kavşağında trafik kazası geçirdi. Kalbi durmuş olarak getirildiği hastanede 5 gün daha yaşayacaktı. 29 yaşında, 4 Temmuz günü aramızdan ayrıldı Barış Akarsu. Ve bir daha hiç unutulmadı.

Yorum Yap
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, hakaret ve küfür içeren, kaba, müstehcen, kişilik haklarına zarar verici içeriklerden doğan her sorumluluk içeriği gönderen üyeye aittir.

BENZER HABERLER