×
Editör : 74medya
23 Temmuz 2020
Bartın Gazeteciler Derneği, Basın Bayramı’nı kutladı

Bartın Gazeteciler Derneği (BGD) Başkanı Hacı Hasan Bulut 24 Temmuz Basın Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

Bulut mesajında 24 Temmuz 1908 yılının, gazetecilerin dönemin iktidarının doğrudan sansür uygulamasına karşı çıktıkları bir tarih olduğunu hatırlatarak, “Meslektaşlarımızın 24 Temmuz Basın Bayramı’nı kutluyorum” dedi.

Hacı Bulut şu mesajı paylaştı: “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, ‘Basın, milletin müşterek sesidir’ ifadesi basının toplumu aydınlatması bakımından üstlendiği görevi en güzel şekilde açıklamaktadır. Görevini bu anlayışla ve büyük fedakârlıklarla yürüten değerli basın mensuplarımız, her türlü övgü ve takdiri hak etmektedirler. 24 Temmuz bizim için bir bayram değil, bir dayanışma ve mücadele günüdür. Bu anlamlı günün basın sektörünün sorunlarının dile getirildiği, basın sektöründe çalışanların özlük hakları, iş güvenceleri ve çalışma şartlarının iyileştirildiği bir gün olmasını diliyorum” dedi.

Yorum Yap
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, hakaret ve küfür içeren, kaba, müstehcen, kişilik haklarına zarar verici içeriklerden doğan her sorumluluk içeriği gönderen üyeye aittir.

BENZER HABERLER