×
Editör : 74medya
13 Mayıs 2020
Bartın’da çocukların tercihi bakın neresi oldu

Covid-19 salgını nedeniyle 40 gündür evden çıkamayan çocukların ilk adresi, Yalı oldu. Tomruk çeken öküzler heykeli ise ilgi odağı oldu.

Pazar günü normalleşmenin ilk adamı olarak 65 yaş üstü 4 saat sokağa çıkabilmişti. Bir gün sonra berber ve kuaförler açıldı. Bugün de çocuklar 40 gün aradan sokaklara el koydu.

Aslında bu haberin başlığını “Çocuklar taktı, büyükler takmadı” yapacaktık. Elbette maskeden söz ediyoruz. Ancak sokak bizi yanılttı. Hem küçükler hem büyükler tam takım maskeliydi bugün. 40 gün sonra 4 saatliğine sokağa çıkan 0-14 yaş arası çocuklar, kontrollü özgürlüğün tadını çıkardı.

Koronavirüs nedeniyle sokağa çıkmaları kısıtlanan 14 yaş altı çocuklar, 11.00-15.00 saatlerinde getirilen serbestlik ile uzun bir aradan sonra dışarı çıkıp oynadı. Park ve bahçeler çocuk sesleri ile doldu taştı.

“ANNE LÜTFEN GİTMEYELİM”

Bartın’da çocukların ilk adresi Yalı boyu oldu. Irmak boyu ve yol kenarındaki çocuk parkları 4 saat boyunca renkli görüntülere sahne oldu. Kimisi bisikletine bindi, kimisi salıncağın keyfini çıkardı. Saatler 15:00’e gelirken geride “Anne lütfen gitmeyelim” yakarışları kaldı. İşte şehirden “Çocukların ilk özgürlük günü” fotoğrafları:

0 Yorum

Yorum Yap
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, hakaret ve küfür içeren, kaba, müstehcen, kişilik haklarına zarar verici içeriklerden doğan her sorumluluk içeriği gönderen üyeye aittir.

BENZER HABERLER