×
Editör : 74medya
12 Şubat 2020
Bartın’da sel korkusu; ırmağı taşma sınırına kadar yükseldi

Özellikle dün gece sabaha kadar şiddetli yağan yağmur, ısınan havayla birlikte kar sularının hızla erimesi, Bartın çayının iyice yükselmesine yol açtı. Pek çok noktada ırmak taşma sınırında.

Meteoroloji verilerine göre şiddetli yağmurlar, bu günden itibaren etkisini azaltacak. Bartın’da yarın yağmur gözlenmiyor. Ancak cumartesi ve Pazar günü yeniden etkili yağış görülüyor. Pazartesi gününden itibaren yağışlar diniyor ve hava sıcaklığı yükselmeye başlıyor.

1998’de yaşanan büyük Bartın selini hatırlayan vatandaşlar, ırmakta suyun yer yer 4 metre yükselmesi nedeniyle endişeye kapıldı. Kemerköprü’de su bazı çay bahçelerine kadar ulaştı. Ancak şu ana kadar büyük bir kayba yol açmadı.

Kirazlı Barajı ile Kozcağız barajları, olası seli önledi. Kirazlı Barajı’nın kapakları açılsa da tuttuğu su, ırmağın dar kısımları dışında önemli bir hasara yol açmadı.

Bartın’ın 5 günlük hava tahmin raporu. Cumartesi pazara dikkat…

Yalı mevkii…

Kemerköprü…

Yorum Yap
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, hakaret ve küfür içeren, kaba, müstehcen, kişilik haklarına zarar verici içeriklerden doğan her sorumluluk içeriği gönderen üyeye aittir.

BENZER HABERLER