×
Editör : 74medya
12 Ağustos 2020
Bartın’dan düğün-nişan-nikaha katılacak herkesi ilgilendiren karar

Bartın Valisi Sinan Güler başkanlığında toplanan İl Filyasyon Çalışmaları Takip Kurulu, iki önemli karara imza attı.

74MEDYA/GÜNDEM

Toplantıda; il genelinde yapılan köy ve salon düğünlerinde düğün sahibi ve davetlilerin tamamının kimlik bilgilerinin kolluk görevlileri tarafından alınarak Covid-19 pozitif ile temaslı kayıtlarının olup olmadığının sistem üzerinden kontrol edilmesine karar verildi.

Ayrıca nişan, nikah, düğün organizasyonlarında evlenen çiftlere hatıra kalması amacıyla çekilen video kamera görüntülerinin ihtiyaç duyulması halinde filyasyon çalışmalarında ve Covid-19 pozitif ve temaslılarının takibinde kullanılmak üzere kolluk görevlilerinin erişimine açılmasına kararı alındı.

Çeşm-i Cihan Toplantı salonunda filyasyon çalışmaları için alınacak yeni önlemlerin değerlendirildiği toplantıda Vali Yardımcısı V. Gökhan Gürbüzerol, İl Emniyet Müdürü Çetin Bozkuş, İl Jandarma Komutanı J.Alb. Fahri Semiz, İl Sağlık Müdürü Dr. Alpaslan Erol, 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürü Enver Çayır, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Birol Cangi hazır bulundu.

 

Yorum Yap
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, hakaret ve küfür içeren, kaba, müstehcen, kişilik haklarına zarar verici içeriklerden doğan her sorumluluk içeriği gönderen üyeye aittir.

BENZER HABERLER