×
Editör : 74medya
9 Şubat 2020
Cemal Akın, şapkayı taktı gece yarısı denetime çıktı

Bartın merkezde etkisini gösteren kar yağışı ve buzlanmaya karşı belediye ekipleri 24 saat aralıksız tuzlama ve küreme çalışması başlattı. Başkan Cema Akın, gece -1’de bazı yolları bizzat denetledi, ihtiyaç halinde belediye ihbar hattını açıkladı: 227 38 11

Bartın kent merkezinde aralıklarla da olsa etkisini gösteren soğuk ve yağışlı hava, gece yollarda buzlanmaya yol açtı. Sabah 07’den itibaren sorunlu bölgelerde tuzlama çalışması yapan Bartın Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü ekipleri, 24 saat esasına dayalı mesaiye başladı.

Başkan Cemal Akın da gece 22:00 sıralarında aracıyla yollara çıkarak üniversite ve Devlet Hastanesi yolları üzerinde denetime çıktı. Şehirde şu anda sıkıntılı bir durumun söz konusu olmadığını anlatan Cemal Akın, “Belediye ekiplerimiz tarafından ara vermeden yapılan çalışmaları yerinde takip ediyorum. Özellikle hastanelerimizin acil servislerinde, ana arterlerimizde ve yüksek kesimlerde bulunan mahallelerimizde kürüme ve tuzlama çalışmalarımız devam ediyor” bilgisini verdi.

Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü’nde bir de kriz merkezi oluşturuldu. Yolunda, sokağında buzlanma nedeniyle sorun yaşayan vatandaşların 227 38 11 nolu telefondan 24 saat yardım isteyebilecekleri duyuruldu. Özellikle Kadın Doğum Hastanesi, Devlet Hastanesi, üniversite, TOKİ konutları, Kemerköprü yokuşu, Kırtepe’den Yalı’ya ve Hükümet Caddesi’ne iniş ve çıkış yollarında sürücülerin dikkatli olmaları istendi.

0 Yorum

Yorum Yap
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, hakaret ve küfür içeren, kaba, müstehcen, kişilik haklarına zarar verici içeriklerden doğan her sorumluluk içeriği gönderen üyeye aittir.

BENZER HABERLER