×
Editör : 74medya
25 Temmuz 2020
Cemal Başkan yine o soruyla karşılaştı, ilk kez anlattı

Başkan Akın “Milletvekilliğine mi hazırlanıyorsunuz” sorusuna “İsteseydim önceki seçimde olurdum. Hatta genel merkezden ‘neden aday göstermiyorsunuz’ diye bağırdılar ısrar ettiler” karşılığını verdi, gerekçelerini anlattı.

74MEDYA/GÜNDEM

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, Bartın basınının 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı’nı kutladı. Kaf Konak’ta kahvaltı programı düzenleyen Başkan Akın “Basın, kamuoyunun bilgilendirilmesinde çok önemli bir görev üstlenmektedir. Bu bağlamda basın kuruluşları ile bu kuruluşlarda görev yapan gazetecilerimize gerek yerel, gerekse ulusal anlamda doğru ve güvenilir bilgiler ışığında kamuoyunun aydınlatılmasını sağladıkları için teşekkür ediyorum” dedi.

Akın’ın davetine kalabalık bir basın topluluğu katıldı. Masaları tek tek gezen Cemal Başkan, sohbet sırasında “Milletvekili seçimine hazırlanıyor musunuz?” sorusuyla karşılaştı. Şehrin her köşesine yaptığı sık geziler için “Ben her zaman yapıyorum zaten, farklı amacım yok” diyen Akın, “Öyle bir hazırlığım yok. İsteseydim önceki seçimde aday olurdum. Örneğin önceki seçimde Genel Merkez’den çok baskı yaptılar. Hatta İl Başkanımıza ‘Cemal Akın’ı neden aday yapmıyorsunuz’ diye bağırdılar (Israr etiler). Ben istemedim. Çünkü daha yapacak, yapmak istediğim çok işler var” diye konuştu.

“Siyaset eden herkesin gönlünde milletvekilliği yatar…” yorumuna sessiz kalmayı tercih eden Akın, trafikle ilgili köprülerin ne zaman yapılacağı sorusuna da şöyle yanıt verdi: “Belediyenin görevi imar planını yapmaktır. Çok şükür biz yaptık. Köprü artık başka kurumun işi. Seçime imar planı ve 18 uygulamasıyla giren tek aday benim. Bu büyük riskti ama yine de yaptık. Çünkü bu plan, Bartın’ın 40 yıllık 50 yıllık geleceğiydi” ifadelerini kullandı.

Yorum Yap
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, hakaret ve küfür içeren, kaba, müstehcen, kişilik haklarına zarar verici içeriklerden doğan her sorumluluk içeriği gönderen üyeye aittir.

BENZER HABERLER