×
Editör : 74medya
25 Şubat 2020
İbrahim Kayış rekorla gidiyor, göreve en yakın isim…

O göreve geldiğinde TL’den 6 sıfır atılalı sadece aylar olmuş, Ahmet Necdet Sezer de Cumhurbaşkanıydı. Eylül 2005’te göreve Bartın İl Özel İdaresi Genel Sekreteri olarak atanan İbrahim Kayış, hafta sonu yaş haddinden emekliye ayrılıyor.

74MEDYA/GÜNDEM

2005 yılında Türkiye ve dünyada önemli gelişmeler yaşandı. Nisan’da Papa II. John Paul öldü. IMF müfettişleri Türkiye’de cirit atıyordu. Aynı tarihlerde Bartın İl Özel İdaresi’ne atama yapıldı. Milli Eğitim ve İçişleri bakanlıklarının taşra teşkilatlarında şef, şube müdürü, il müdürü olarak görevlerde bulunan İbrahim Kayış, Eylül 2005’te İl Özel İdaresi Genel Sekreterliğine atandı. Yılmaz Tunç’un Bartın Milletvekili seçilmesine daha iki yıl vardı. Bu günkü Milletvekili Aysu Bankoğlu ise o tarihlerde daha 16’sındaydı.

Görevinde 15 yıl kalarak Türkiye şartlarında kırılması güç bir rekora imza atan İbrahim Kayış, önümüzdeki Cuma günü emekliye ayrılıyor. Zira söz konusu görev için yaş şartı 65. Yasal olarak çalışabileceği son güne kadar görevini aksatmayan İbrahim Kayış, bu anlamda genç nesillere de örnek oldu. Görev süresi boyunca Bartın’ın hemen her köşesinde emeği geçen Kayış için Özel İdare koridorları, pek de alışık olmadığı bir değişime hazırlanıyor.

Peki İbrahim Kayış’tan boşalan koltuğa kim oturacak. En yakın aday, Genel Sekreter Yardımcısı Metin Çetin. Henüz bir atama yapılmadı. Görevi şimdilik vekaleten o üstlenecek. Bartın kamuoyu Metin Çetin’i yakından tanıyor. 56 yaşındaki Çetin, çalışma hayatına 1990 yılında Milli Eğitim Bakanlığı’nda başladı. 1999’dan 2014’e kadar 3 dönem Kumluca Belediye Başkanlığı yaptı. 5 yıldır Özel İdare Genel Sekreter Yardımcısı olarak görev yapıyor. Asalaten atanır mı bilinmez ancak deneyimi ve uyumlu çalışmasıyla o liyakat sahibi.

İbrahim Kayış için dün akşam veda yemeği düzenlendi. Bartın Valisi Sinan Güner’in de katıldığı yemekte selefi Metin Çetin, Kayış’a Özel İdare adına plaket sundu. 

2 Yorum
Yorumlar
74 Medya | Yeni Bartın'ın açılış sayfası Ümit Turan
Bu makam için Lise diploması yeterlimi
74 Medya | Yeni Bartın'ın açılış sayfası Alaattin özer
Hizmet eden herkes hemşehrimiz ama Metin Çetin gerçek hemşehrimiz. Yakışır.

Yorum Yap
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, hakaret ve küfür içeren, kaba, müstehcen, kişilik haklarına zarar verici içeriklerden doğan her sorumluluk içeriği gönderen üyeye aittir.

BENZER HABERLER