×
Editör : 74medya
22 Temmuz 2020
İçişleri müfettişi iki gündür belgeleri inceliyor

Bartın Belediyesi’nin muhasebe çalışanı B.Y.’nin elektrik faturalarında oynama yaparak zimmetine para geçirdiği iddialarıyla ilgili İçişleri Bakanlığı Bartın’a müfettiş gönderdi.

74MEDYA/GÜNDEM

İki gün önce şehre geldiği öğrenilen müfettiş incelemesinin devam ettiği bildirildi. Tutuklu sanık B.Y.’nin kaç faturada oynama yaptığı ve ne kadar parayı zimmetine geçirdiği henüz açıklanmadı. Muhasebe biriminde belediye tarafından oluşturulan inceleme komisyonun müfettişe bilgi ve belgeleri sunduğu öğrenildi. Muhasebe biriminde dün gece ışıkların geç saatlere kadar yanık kaldığı görüldü.

Öte yandan konuyu öğrenir öğrenmez savcılığa suç duyurusunda bulunarak belediye çalışanını açığa alan Başkan Cemal Akın, 25 Temmuz Cumartesi günü basın mensuplarıyla kahvaltıda bir araya gelecek. 24 Temmuz Basın Bayramı nedeniyle gerçekleşecek programda Başkan Akın’ın konuyla ilgili de bilgi vermesi bekleniyor.

CHP Bartın Milletvekili Aysu Bankoğlu, konuyu TBMM’ye taşıyarak “Bakanlık neden müfettiş göndermiyor” diye sormuştu.

Yorum Yap
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, hakaret ve küfür içeren, kaba, müstehcen, kişilik haklarına zarar verici içeriklerden doğan her sorumluluk içeriği gönderen üyeye aittir.

BENZER HABERLER