×
Editör : 74medya
5 Haziran 2020
İki ulusal marketin Bartın’da şube başvurusu geri çevrildi

Belediye Başkanı Cemal Akın, Covid-19’la mücadele kapsamında bütün yerel marketlerin Vefa Destek Grupları’na destek verdiğini hatırlatarak “Zincir marketler vermedi. Ayıp” dedi.

74MEDYA/GÜNDEM/EKONOMİ

Bartın Belediye Meclisi gündeminin 35. maddesi, zincir süpermarketlerin ruhsatlandırmasıyla ilgili Bartın Bakkallar ve Bayiler Odası’nın talebinin görüşülmesi oldu. Şehrin her sokağında mantar gibi çoğalan zincir marketlerin yerel esnafı öldürdüğünü dile getiren oda başkanı Barış Özkan, artık izin verilmemesi talebini Meclis gündemine taşımıştı.

Ancak talebi inceleyecek komisyon, iki aydır Covid-19 nedeniyle toplanamadığı için madde, görüşülmek üzere yeniden komisyona gönderildi. Buraya kadar her şey rütin. Bu maddeden sonra Başkan Cemal Akın’ın zincir marketlere ilişkin sözleri, gündeme damgasını vurdu.

Zincir marketlerden iki şube daha açmak için Bartın Belediyesi’ne talepte bulunulduğunu açıklayan Cemal Akın, “Hatta Ankara’dan ricacılar geldi. Ancak bunlara izin vermedim. Çünkü konu bu meclisin gündeminde. Meclis ne derse o olacak. O yüzden talepleri geri çevirdim” dedi.

ANKARA’DAN BİLE GELİP RİCACI OLDULAR, GERİ ÇEVİRDİK

Koronavirüs’le mücadelede Bartın’ın olağanüstü bir çaba sergilediğini, herkesin karınca kararında bu mücadeleye destek olduğunu anlatan Cemal Başkan, sözü Bartın Valiliği koordinasyonunda halka yardım kolileri dağıtan Vefa Destek Grubu’na getirdi. Şehirdeki bütün yerel marketlerin Vefa Destek gruplarına yardım paketi desteğinde bulunduğunu anlatan Akın, zincir marketlerin bu talebe olumsuz yanıt verdiğini belirterek “Ayıp” dedi.

Zincir marketler, şehirlerin sosyal yaşamına duyarsız kalmak, sadece kazandığı paraya bakmak, hiçbir destek vermemekle eleştiriliyor.

9 Yorum
Yorumlar
74 Medya | Yeni Bartın'ın açılış sayfası Ali
Ulysal marketler gelmeden önceki fiyatlarıda biliyoruz.
74 Medya | Yeni Bartın'ın açılış sayfası Bahri Yılmaz
Bu tepki için çok kalınmıştır, elinizde böyle bir yetki var ise eğer; aynı cadde üzerinde aralarında boşluk dahi yok iken ruhsat için başvurduklarında neden işyeri açma ruhsatı verdiniz. Ulusalcılar artık hayatımızın hattatımızın içinde ve bakkal esnafı diye birşey kalmadı, onlar da istihdam yaratıyor olabilir ama ulusalcıların çoğalması daha düne kadar hiç tehdit unsuru değilmiydi ki bugün karşı çıkılıyor, geç kalınmış bit tepki. Küçük esnafı yaşatacak formüller üzerinde çalışılırsa sosyal denge de korunmuş olacaktır.
74 Medya | Yeni Bartın'ın açılış sayfası KUMLUCALI
Bırakın bu hikayeleri , BARTIN ilinde yaklaşık 90 tane ulusal market açılmış zaten ha 2 fazla ha 2 eksik Zonguldakta bile bunun yarısı kadar ulusal market var ,,kime hikaye anlatıyorsunuz..
74 Medya | Yeni Bartın'ın açılış sayfası Hasan Köse
He ya, adamlar her mahallede iki ve ya üç market açmiş. İş bitmiş.İşlem tamamlanmış. Sonra market açılmasına izin verilmemiş iş. Yersen.
74 Medya | Yeni Bartın'ın açılış sayfası Halil
Gelişmiş üikelerde Bakkal sistemi yoktur. AVM gibi Marketler gibi Vatandasın içersinde herşeyi bulabileceği alışveriş merkezleri vardır. Şunuda açıklıyalım ki Marketler olmasa,yerli milli Marketlerimizin fiyatları ürünlerde etiketini İkiye katlamış görürdük.Market olgusu Çagdaşlıktır,Modernizmdir.Bakkal devri gerçekten geçmiştir..Kredi Kartı ve Marketler artık katdeş olmuştur.Eski hastalıklarımızı artık atalım.Modern temiz,istediğini bulabildiğin alışveriş Marketlerinde hayatımıza devam edelim.Halk memnundur.Birinden çıkıp,diğerlerine girmek Vatandaşımızın Hobisi olmuştur..Market Vatandasın huzurunu yaşadığı yerlerdir..İyiki Marketler var..İstediğini bulabiliyorsun,bazen uygun ve ucuz olarak.. Marketler gelmeseydi,yerli marketlerin yanına varılmazdı..Köylü,Şehirli el ele Marketlere...Hayatımıza renk kattılar..
74 Medya | Yeni Bartın'ın açılış sayfası Vatandaş
Büyük balık küçük balığı yer. Bakkalmı kaldı allah aşkına 10 sene sora esameleri okunmayacak. Boşa direniyorlar
74 Medya | Yeni Bartın'ın açılış sayfası Şengül
Şunuda unutmayın ki zincir marketlerden çok ekmek yiyen vatandaşımız var , bunu da göz ardi etmemek lazım. Yerel market cok fazla kişi çalıştırmıyor, Çalıştırsada kendi çevresi ailesi , ssk sorunu vs.ama burda ssk tam ve ucretler tam yatıyor, ve üniversite nezunu kac kardeşimiz iş bulamayıp evine ekmek götürmek için bu sektörde çalıştığını da unutmayın....saygılarımla .
74 Medya | Yeni Bartın'ın açılış sayfası AHMET AYAŞ
Bartınımız da neredeyse her köşede bir ulusal market var!Daha nereye market açacaksınız geçte olsa Başkanımızın aldığı kararı sonuna kadar destekliyoruz.Her zaman her şartta halkının yanında olan yerel esnaflarımızı öldürmeyelim lütfen.Aldığı bu karardan dolayı Cemal başkanımıza teşekkür ediyorum.
74 Medya | Yeni Bartın'ın açılış sayfası Sa ates
Adamsın başkan seni seviyoruz sen işini bilirsin

Yorum Yap
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, hakaret ve küfür içeren, kaba, müstehcen, kişilik haklarına zarar verici içeriklerden doğan her sorumluluk içeriği gönderen üyeye aittir.

BENZER HABERLER