×
Editör : 74medya
1 Ağustos 2020
İnkum ve Amasra’ya araç girişleri durduruldu

Kurban Bayramı’nın ikinci günü sahillere akın oldu. Amasra ve Kapısuyu’nda adım atacak yer kalmadı, İnkum’a girişler Boğaz mevkiinde, Amasra’ya girişler tünelden itibaren durduruldu.

74MEDYA/YAŞAM

Mart ayından bu yana devam eden Covid-19 pandemi süreci, Kurban Bayramı nedeniyle eşi görülmedik bir hareketliliğe neden oldu. Otoller, pansiyonlar tamamen doldu. Covid-19 nedeniyle bayramda haneler arası bayramlaşma da olmayınca, gurbetçiler ve günübirlikçiler sahillere akın etti.

Sabah saatlerinde İnkumu ve Amasra’da başlayan yoğunluk, araç çekecek yer kalmayınca girişlere kapatıldı.
Amasra tünelde kontrol noktası kuran Amasra polisi girişe izin vermiyor. Amasra’da TTK ve mendirek bölgesinde otoparklar tamamen doldu. Park yeri arayan otomobiller de trafiği kilitleyince polis böyle yönteme başvurdu. Rezervasyonu olanlar ilçeye kontrollü olarak alınıyor.

İnkumu’na girişler ise Boğaz mevkiinde durduruldu. Yolun akşam saatlerinde normale dönmesi bekleniyor. Benzer durum Kapısuyu’nda da yaşanıyor. Yer kalmayınca Kapısuyu’na giriş öğlen saatlerine doğru doğal olarak durdu.

İnkum’da otomobil çekecek yer kalmayınca polis Boğaz mevkiinde kontrol noktası kurdu. Pek çok otomobil geri çevriliyor. İnkum’nda sabah saatlerinden bu yana park yeri arayan otomobiller saatlerce tur atmak zorunda kalıyor.


Aslında İnkum sahilde herkese yer çok. Ancak park yeri yok…

İnkum sahil… 01.08.2020

 

Yorumlar
74 Medya | Yeni Bartın'ın açılış sayfası Turgut Saygı
Gelenlerin büyük bir kısmın da maalesef maske yok, marketlere böyle giriyorlar.

Yorum Yap
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, hakaret ve küfür içeren, kaba, müstehcen, kişilik haklarına zarar verici içeriklerden doğan her sorumluluk içeriği gönderen üyeye aittir.

BENZER HABERLER