×
Editör : 74medya
7 Mayıs 2020
Kafeler, restoranlar müşterilerini çok özledi

Coronavirüs’le mücadele kapsamında 16 Mart’ta İçişleri Bakanlığı’nın genelgesi doğrultusunda kapatılan kafeler, kıraathaneler, sinema salonları yasağın kalkacağı günü bekliyor. Pek çoğu, ilginç pankartlarla bu durumu belli ediyor.

74MEDYA/YAŞAM/ŞEHİR

Kimisi yerel şive ile “Dayanıy bakay” diyor, kimisi “Hizmete başladığımız ilk hafta sağlık çalışanlarına, jandarma ve polisimize ilk çaylar bizden” pankartı asarak özlemini dile getiriyor. Başka mesajlar da yazanlar var ama bugün objektifimize takılanlar şunlar:

ORTAKÖY KAFE: SÖZ! İLK ÇAYLAR BİZDEN
Burası Hükümet Caddesi’nin tam ortasındaki Arap Camii’nin arkasında yer alan Ortaköy Kafe… Hazırlattığı dev pankartla hem “Evde kal Bartın” çağrısı yapıyor hem de “Hayat normale dönsün, sağlık çalışanlarına, jandarma ve polise ilk çaylar bizden” sözünü veriyor.

DAYANIY BAKAY, AZ KALDI

Burası da Yalı Caddesi’ndeki Kaldırım Çay Evi. Sahipleri tarafından her gün tahta panoya müşterileri için bir mesaj yazılıyor. Bizim denk geldiğimiz mesaj ise aynen böyle…

Yorum Yap
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, hakaret ve küfür içeren, kaba, müstehcen, kişilik haklarına zarar verici içeriklerden doğan her sorumluluk içeriği gönderen üyeye aittir.

BENZER HABERLER