×
Editör : 74medya
2 Nisan 2020
Karakaş’ın iddialarına Ankara’dan yanıt geldi

AK Parti Milletvekili Yılmaz Tunç’un “Umreden gelen vakamız yok” açıklamasına CHP İl Başkanı Selim Karakaş’ın “Sağlam bilgi. Vakalardan biri umreden gelmiş” diye yaptığı paylaşıma Ankara’dan geldi: “Duydum ki CHP İl Başkanı rahatsız olmuş…”

74MEDYA/SİYASET

Sırasıyla gidelim. Bartın’da 8 vaka açıklandıktan sonra Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç “Testleri pozitif çıkan 8 vakadan 3’ü iyileşti, 5 hastanın tedavisi sürüyor. Vakaların tamamı il dışından. Umreden gelenlerde pozitife rastlanmadı. Test kiti ve her tür malzeme, fazlasıyla mevcut. Sağlık çalışanlarımızın gayretleri her türlü takdirin üzerinde” açıklaması yaptı.

İŞTE KARAKAŞ’IN “SAĞLAM BİLGİ” DİYE YAPTIĞI AÇIKLAMA

İşte bu açıklamaya ardından Selim Karakaş, “Sağlam bilgi” notu düşerek özetle “Bizler mülki amirlerden açıklama beklerken, açıklama iktidar milletvekilinden geliyor. Yapılan açıklama da gerçekleri yansıtmıyor. Tarihe not düşme adına; hastalığı nerden nasıl kimin getirdiğinin önemi yok. Ama umreden gelenlerle ilgili sayın vekilimiz Yılmaz Tunç’un hassasiyetini de anlamış değilim. Benim aldığım bilgilere göre şu ana kadar Bartın’da iyileşipde taburcu olan yok. Hasankadı beldemizde tespit edilen ve halen yoğun bakımda olan iki hastamızın durumu çok ciddi ve kritik. Bu iki hastamız üzülerek söylüyorum ki geçtiğimiz günlerde umreden gelmiş. Hastalardan biri partimizin üyesi 24.02.2020 tarihinde umreden İstanbul’a gelmiş. 14 gün İstanbul da evde misafir olduktan sonra 10.03.2020 tarihinde Hasankadı’ya gelmiş. Durum böyle olunca milletimiz sizlere nasıl güvenecek. Ayrıca testler hala Ankara’ya yapılıyor bilginize” dedi.

YILMAZ TUNÇ: CHP İL BAŞKANI RAHATSIZ OLMUŞ

İşte bu iddialara Yılmaz Tunç’tan yanıt geldi. “CHP Bartın İl Başkanı benim dün akşam sosyal medyadan yaptığım açıklamamdan rahatsız olmuş. CHP İl Başkanı başta olmak üzere bazı şahıslar bu açıklamanın neresinden rahatsız olmuşlar da karalama peşine düşmüş olabilirler; iyileşenlerden mi rahatsız oldunuz, Umre’den gelenlerde pozitif vaka çıkmamasından mı rahatsız oldunuz, çok şükür sayının yüksek olmamasından mı rahatsız oldunuz” diye başlayan Tunç, özetle iddialara şu yanıtı verdi:

VİRÜS UMREDE DEĞİL İSTANBUL’DA BULAŞMIŞ

“Dün akşam ki açıklamamın doğru olmadığını belirterek, benim umre hassasiyetimi sorgulamaya kalkmışlar. CHP’lilerin umreden gelen vatandaşlarımızla ilgili hassasiyetinin neden kaynaklandığını çok iyi biliyorum. Ama konumuz bu değil. CHP İl başkanı açıklama yaparak 2 pozitif vakanın umreden gelenlerde olduğunu belirterek bunu gizlemek gibi bir niyetimizin olduğunu ima edip umre ile ilgili hassasiyetimizi merak etmiş.

Umreden gelen iki vatandaşımız önce İstanbul’a gelmiş ve İstanbul’da 14 gün kaldıktan sonra Bartın’a gelmiş, o nedenle yetkililerce bulaşığın İstanbul kaynaklı olduğu belirtilmiştir. Virüsün nereden kaynaklı olduğunun elbette ki önemi yok, 600 bin kişi Avrupa’dan geldi, 20 bin umreden gelen kişiye haftalardır takılıp kaldılar. Nereden gelirse gelsin, hepsi bizim vatandaşımız, tedavileri için herkes seferber olmuşken, sağlık çalışanlarımız kahramanca her türlü riski göze alarak gece gündüz çalışırken beyefendiler sırça köşklerinden klavyenin başına geçmiş sosyal medyadan acaba nasıl bir karalama yapabilirimin peşindeler.”

Yorum Yap
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, hakaret ve küfür içeren, kaba, müstehcen, kişilik haklarına zarar verici içeriklerden doğan her sorumluluk içeriği gönderen üyeye aittir.

BENZER HABERLER