×
Editör : 74medya
13 Haziran 2020
Kumluca ve Ulus bölgesi bölgesi yarım saat afeti yaşadı

Bartın’ın Ulus ilçesi ile Kumluca bölgesi bugün sıra dışı bir doğa olayına sahne oldu. Saat 16:00 sıralarında adeta gökyüzü gökyüzü delindi.

74MEDYA/GÜNCEL

Meteoroloji’nin verdiği sarı alarm, Kumluca ve Zafer köyleri ile Ulus’un bazı bölgelerini etkiledi. Öğleden sonra kararmaya başlayan gökyüzü, saat 16:00’da çok şiddetli yağmur ve fırtınaya dönüştü. Hava öyle bir karardı ki, ev ve işyerlerinin ışıkları yakıldı. Gök delindi, çok şiddetli yağmur kısa sürede küçük büyük bütün derelerde taşkınlara yol açtı.

BİR KÖPEK SEL SULARININ ORTASINDAKİ ADADA MAHSUR KALDI: Kumluca’da suların aniden yükselmesi üzerine ırmak yatağında dolaşan bir köpek birden suların ortasında oluşan bir adada mahsur kaldı. Allah’tan sular daha fazla yükselmedi de köpek bir süre sonra kurtarıldı. O görüntüler, Necmettin Aydoğan’ın kamerasına böyle yansıdı.

GÖK GÜRÜLTÜSÜ, YAĞMUR, FIRTINA, DOLU ANİDEN GELDİ…

Yarım saat süren yağmur ardından Kumluca ırmağına sel sularının ani gelişi kameralara yansıdı. Zafer bölgesinden gelen sel suyu, önüne kattığı çer-çöp ne varsa sürükleyerek Kumluca’ya, oradan da Kozcağız ve Bartın’a ulaştı.

Ağaç tünelde çınar devrildi, Bartın-Karabük yolunda ulaşım aksadı.

Eşine az rastlanır gök gürültülü şiddetli yağmur yarım saat sürdü. Zaman zaman dolu yağışı etkili oldu. Bu sırada ekili alanlar zarar gördü. Abdipaşa-Karabük yolundaki ağaç tünelde dev bir Çınar yola devrildi, trafik bir süre aksadı. Bölgede yaşayanlar “Eğer o şiddetteki yağmur 15 dakika daha sürseydi sel suları büyük zarar verebilirdi” yarımları yaptı.

0 Yorum

Yorum Yap
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, hakaret ve küfür içeren, kaba, müstehcen, kişilik haklarına zarar verici içeriklerden doğan her sorumluluk içeriği gönderen üyeye aittir.

BENZER HABERLER