×
Editör : 74medya
7 Temmuz 2020
Neyse ki hiçbirisi Bartınlı değil!

Seviyesizler. Yaşadıkları kentin halkına hakaret edebilecek kadar ahlaki değerlerden yoksunlar. İnançlara bile saygısızlar. TCK 125’e göre suç işliyorlar. Polisin kapıyı çalması an meselesi…

74MEDYA/YAŞAM

Günümüzün popüler deyimiyle Z kuşağı denilen grubun içinde küçük bir grup var. Yani klavye başında doğuyorlar ve aile terbiyesi alamadıkları için hayatı öğrenmeden racon kestiklerini sanıyorlar. Sayıları bir elin parmaklarını geçmeyecek kadar. Ancak yaşadıkları kentin halkına hakaret edip aşağılayarak kucaklanmayı bekliyorlar.

Anne baba baskısından kurtulunca çiçek gibi açan bu tipler, tepki gösterdiğinde yetkiyi twetter’dan aldığını söyleyecek kadar ukela. Yanıt versen “yarası olan gocunur” diyecek kadar pişkin. Dilleri pabuç kadar. Sayıları az olsa da bu saygısızlığı sosyal medyadan yaptıklarında binlerce kişiye ulaşabiliyorlar.

Niyetimiz kimsenin evladını dışlamak, hedef göstermek değil. Evlatlarınız evlatlarımızdır. Onları da kazanmak, hayata hazırlamak istiyoruz. O yüzden isimlerini buzlayarak yayınlıyoruz. Binlerce yıllık kadim tarihi ile medeniyetlere ev sahipliği yapan bu topraklar onları kucaklayacak, doğru yolu gösterecektir.

Aile terbiyesi ile yetişip misafirimiz olan öğrenciler başımızın üstüne. Ancak o birkaç kişinin yüz kızartıcı paylaşımlarını ebeveynlerine göstermek, uyarmak, bilmelerini sağlamak görevimiz.

Bartın Üniversitesi öğrencisi oldukları anlaşılan bazı nick’lerden atılan hakaret dolu tweet’ler şehirde de üzüntü ve tepkiyle karşılanıyor. Bartın halkına genelleme yaparak haysiyet cellatlığı yapan bu nick sahipleri bilişim suçları kapsamında açıkça suç işliyor.

Yorumlar
74 Medya | Yeni Bartın'ın açılış sayfası hüseyin dursun aksu
siz her geleni baştacı yaparsanız bu laflarıda yersiniz helede ev sahibleri aile ile gelene ev kiralamazlar her yapılan olayda öğrencileri el üstünde tutarsanız kira konusunda önceliği öğrenciye verirseniz onlarda buralarda evlerde fingirdeşirse bunada göz yumarsanız aman ben kiramı aliyim gerisi ne yaparsa yapsın manetelitası ile yürürseniz öğrenci her zaman haklı derseniz yaptıkları pisliklere göz yumarsanız kalkar bir kaç kendini bilmez öğrencilerde böyle karalama yaparlar.çünkü önce insanlık sonra maddiyat olması gerek bende buralı değilim bu önyargıyı önce ev kiraya veririken anasına babasına bakacaksınız aslı astarını soracaksınız ondan sonra kiralaycaksınız para amaç değil araçtır amaca koyarsanız parayı böyle beslediğiniz göz yumduğunuz bir kaç kendini bilmez öğrencide karalamayı yapar.
74 Medya | Yeni Bartın'ın açılış sayfası yasin berk
ayrica yasamak zorunda değilsiniz bartinli olupta kendi insanini kötüleyenler görüyorum sana bir zarar glediyse bunu bütün bartin halkına yukeleyemessin beğenmiyorsan git baska sehirde yaşa
74 Medya | Yeni Bartın'ın açılış sayfası yasin berk yesilsu
Her kim olursa olsun benim dogdugum büyüdüğüm iyisiyle kötüsüyle anilarimin oldugu hasretini ozlemini cektigim fotograflariyla videolariyla avundugum memleketimi gözümün nurunu kimse hakaret edemez asagilayamaz ben memleketimin her karisina da insaninada kurban olurum uc bes kendini bilmez hadsiz terbiyesiz ahlaksiz laf edecek buna da sessiz kalmayiz us bes it laf soyledi hakaret etti diye biz yedirmeyiz memleketimizi insanımızi sapına kadar bartinliyim sapina kadar da sevdaliyim memleketime her ne olursa olsun orasi benim m.memleketim yurdum kimseye laf ettirmem edenede gereken uslubu gosterdiriz.
74 Medya | Yeni Bartın'ın açılış sayfası xoxo
Attığınız arkadaşın yazdıkları ne kadar hoş değilse sizin de o şekilde yazdıklarınız hoş değil.Herhangi bir sorun olduğunda “Bartınlılar” diyerek genelleme yapmak da ayrı bir tuhaf.Yazmışsınız ya bizim güzel Bartınımıza laf ediliyor diye gidin yeni kuşak diye adlandırdığınız çocuklara bir sorun bakalım kaç tanesi Bartın’ı seviyor.Herkes burdan gitmek ister sebebi şehir kötü olduğu için değil insanların içi kötü olduğu içindir ama anlatamazsınız çocuklara kötü olanın insan olduğunu şehirle ilgili olmadığı.Hiç kadın olarak buradaki kahvelerin önünden geçtiniz mi ? Görün bakalım tepkileri ne oluyor.Cadde de yürümek istemediğim zamanlar oluyor sırf ordaki insanlar laf atmasın diye.Ama söze gelince canım Bartınım oluyor.Evet bende Bartınlıyım ama bu şehri seviyorum insanlarını değil “genelleme”yaparak söylüyorum.Çünkü geneli aile içinde bastırılıp kendi fikir ve düşüncelerinden yoksun bırakılmış çocuklar bunlar.”Bartınlıların”en büyük özelliği de böyle gücü yeten insanları ezmektir.Bartın’da herkes birbirine çok bağlıdır ama herkes birbirinin arkasından kuyu kazar.Görün bakın halk günlerinde kaç insanın yüzü gülüyor herkesin suratı nemrut gibi kimisi çocuğuna bağırır kimisi birbirine bağırır.Ama sıkıntı asıl şehirde değil “insandadır” sizlerin görevi bu çocukları böylece topluma itmek yerine onlara yardım etmek olsaydı.O güzel bartınınız içi kötü insanlarla dolu olmazdı.
74 Medya | Yeni Bartın'ın açılış sayfası İlkem kapkara
Kime sorsanız okuduğu şehri beğenmez.. Bu her şehir için geçerli baktığınızda büyük şehirlerde de bu söylenenlerin bin türlüsü yaşanır fakat büyük olduğu için şehir kötülükleri yutar.. Bartın küçük ve gelişmekte olan bir şehir. Öğrenci profili de malesef vasat puanından dolayı hepiniz önce bunu bi kabul edin. ODTÜ de okumuyorsunuz. Yaşantınız ilişkileriniz vasat.(istisnalar müstesnadir😉 )O yüzden önce herkes kendini şekillendirmeye baksin. He dediklerinizin ornekleri elbette vardır fakat bu ber şehir için geçerli utanç verici bir durum zaten ülke genelinde sapkınlıkları n artık katlanılmaz bir hal aldığını hergun yeni bir bomba haberle görüyoruz. Çok acı. Fakat suç şahsidir. Bir şehirle etiketlemek adaletsizlik olur. Değerli öğrenci arkadaşım aşık olursun kalp bu.. Bir bakmışsın kütüğün Bartin'a kaymış.Buyuk konuşmamak lazım. Memlekettim insanı çoğunluk olarak iyidir iyi..Saftır temizdir.. Esnafına gelince küçük şehirlerde tutunmak zor malesef bu tamamen bununla alakalı.
74 Medya | Yeni Bartın'ın açılış sayfası Eski Bartın öğrencisi
Bartın'da okudum.ve şuan bartına evlendim Bartın'da yasamaktayim. Bartın gerçekten çok güzel ama haber statüsüne bu yaptığınız haberi konduramadim.. Dışarıdan gepen öğrencilere karşı neden bu kadar tepkili ve karşınız acaba. Bence bunları haber yapacağınıza.birde esnafın öğrenciye nasıl davrandığını da bı haber yapın o zaman. Ben ilk üniversiteye geldiğim zaman pazara gittim ve akşam uzeriydi. Orada 6 TL yazıyordu abla ne kadar olur ogrenciyiz dedim 10 dedi orda 6 yazıyor dedim yok yok o 10 dedi. Öğrenciyiz dışarıdan gelmiş bunda para var diye mi düşünüyorlar??? Babamın hafttalik gönderdiği 50 TL ile hem yol parası yapıp hem okulda ve yurtta yemek parasi yaparak okumuş biri olarak söylüyorum bunu.Bunu da arastirsaniza... Ev kiralarını bir araştırın. Öğrenciye ne kadar kiraladiklarini. Ha aynı zamanda güzel şeylerle de karşılaştım ıspıttan bahsediyorlardi halk otobüsünde çok merak ettim ballandıra ballandıra anlattılar. Abla ıspıt ne acaba diye sordum aaa kızım bizim güzel hir yemegimizdir ogrencisin galiba deyip anlatmaya başladı, sanada yaparim istersen gel bigün dedi . Böyle kalbi güzel insanlar nadir.olsada var ama.genelde öğrencinin parasını yemeyi seven bir esnafıniz var malesef... lütfen böyle haberler yaparken de bu öğrencilerin ailelerini ve bu öğrencilerimizi de düşünün. Ve onalri böylesine asagilayip rencide etmeyin bence...
74 Medya | Yeni Bartın'ın açılış sayfası Büko
Merhabalar, habercilik namına çok az şey bilindiğini açık eden yine bomba gibi bir haber yapmışsınız. Ancak hatırlatmakta fayda görüyorum bu tweetleri atan öğrenciyi kendisini ifşa ederek, hedef gösterip, haber formatında şahsa üstü kapalı tehdit de bulunarak daha büyük zarar vermektesiniz. Farz edelim ki bir kişi bu haberi okuyup ardından 2 kadına fiziksel olarak saldırsa burada müsebbib kim? Tabii ki sizsiniz. Bu haberin kamu yararı var mıdır? Katiyen yok, bol dedikodu ve ucuz magazinden öteye gitmiyor. Üstelik hedef gösterme ve linç var. Ailelerinin yerinde olsam kasti zarar verme amacınızdan dolayı esas size dava açarım. Kamu yararı olmadığı gibi linç etme, saldırma ve hedef gösterme ne ararsanız var şu haberde. Tenkit edip yaftaladığınız z kuşağı kadar değilsiniz. Öğrenciyle kavga eden tek kent olarak da Bartın'ı görüyorum pek acınası ancak epey de komik tabii. Daha işe yarar kamu yararını gözeten haberler yapabilmenizi dilerim yok şayet olmuyorsa Bartında yaşayan bir gazeteci olarak size seve seve ders verebilirim.
74 Medya | Yeni Bartın'ın açılış sayfası Flankesé bé nâv
Değerli 74 medya ekibi iyi bir yere temas etmişsiniz eyvallah o yorumları atanlar biraz abartmış ama bartın şehir olarak çok güzel bir yer olmasının yanında esnafı ve özellikle ev sahiplerinin öğrenciye karşı kötü muameleleri var. (tabi bu genel geçer bişey değil) ama sonuç olarak suçu sadece o yorumları atan insanlar da aramamak gerekiyor o ınsanların o yorumu atmalarının bir sebebi de vardır elbet son olarak tekrar belirtmek isterim ki ben bu sene 4 . Sene mi doldurdum ve mezun oldum burdan iyi insan da karşıma cıktı çok şükür ama malesef çoğunluk olarak kazıkçı ve fırsatçı cıktı karşıma saygılar tekrar🖐👍
74 Medya | Yeni Bartın'ın açılış sayfası Tayfur 74
Ulan biz memleketimize hasret yaşarken, şu terbiyesiz zavallılara bak hele .beğenmeyen alsın aynasını tarağı nı defolsun gitsin!!!!
74 Medya | Yeni Bartın'ın açılış sayfası Ramazan Kaya
Cehalet eşittir rezalet ahlaki eğitim verilmiyor okullarda kişi nereden öğrensin edebî hayayi (velateğtedu)haddi aşmayın (ittegullah) Allah'tan korkun
74 Medya | Yeni Bartın'ın açılış sayfası GOCA BARTINLI
Güzel Bartın'ımıza laf ediyorlar ahlak yoksunları. Bartın da okuyanların çoğu A***** ve civarından kendi memleketlerinde her türlü "pislikler" olduğunu görmezden geliyorlar ve Bartın'ımıza saydırıyorlar. Sorarım onlara; Madem böyle kötü bi yer neden geliyorsunuz? Yaz aylarında bile gelmek için can atıyorsunuz. Deniz görmemişler hoplaya zıplaya denizde yuvarlanıyosunuz. Bartın da hava atarlar, beğenmezler, A*****lıyız biz diye geçinir giderler ama düşük puanli diye herkes B.Ü ' ye geliyor. Bulduğunuzu bunamayın, şayet bunayacaksanız geldiğiniz yere defolup gidebilirsiniz sizi burda zorla tutmuyoruz geldiğiniz gibi gidiniz...
74 Medya | Yeni Bartın'ın açılış sayfası Ramazan Kaya
Allah korkusu olmayan. Her türlü ahlaksızlığı yapar cezasız kalmasın
74 Medya | Yeni Bartın'ın açılış sayfası Sabahat akkaya
Bu yorumları yazanlar siz önce kendi yaşantınızı bir inceleyin dinime söven müslüman olsa bari sizi burda kimse tutmuyo defolun gidin bartının ahlakıda sizi kaldırmıyo
74 Medya | Yeni Bartın'ın açılış sayfası Murat
Duyarlı davranışınız için teşekkür ederim. Böyle bir tarzda sorumlu haberciliği çok özlemiştik.
74 Medya | Yeni Bartın'ın açılış sayfası Bartınlı
Basitlik, bayağılık...

Yorum Yap
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, hakaret ve küfür içeren, kaba, müstehcen, kişilik haklarına zarar verici içeriklerden doğan her sorumluluk içeriği gönderen üyeye aittir.

BENZER HABERLER