×
Editör : 74medya
4 Şubat 2020
Saltukova pistinin uzatılması için vekiller Bakan’a gitti

Saltukova Havaalanı’na gelen uçakların dar ve kısa pist nedeniyle iniş yapamaması nedeniyle büyük sıkıntılar yaşanıyor. AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç ve Zonguldaklı vekiller, pistin uzatılması için Ulaştırma Bakanlığı’na gitti.

74MEDYA/ULAŞTIRMA

İstanbul’dan Saltukova’ya uçakla gelen yolcular, sık sık uçakların piste inememesi nedeniyle sorunlar yaşıyor. Ankara’ya yönelen uçaklarla gelenlerin büyük tepkisine neden olan sorunu çözmek için Bartın ve Zonguldak vekilleri harekete geçti. Pistin uzatılması ve genişletilmesi çalışmalarının hızlandırılması için Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Zonguldak milletvekilleri Polat Türkmen, Hamdi Uçar, Ahmet Çolakoğlu ve İstanbul Milletvekili Zafer Sarıkaya, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan ile görüştü.
Tunç görüşmede ayrıca Bartın Çevre Yolunun Yapım İhalesi süreci başta olmak üzere Bartın Kurucaşile yolu ve Ulaştırma alanındaki diğer yatırmalar hakkındaki taleplerini iletti.

Yorum Yap
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, hakaret ve küfür içeren, kaba, müstehcen, kişilik haklarına zarar verici içeriklerden doğan her sorumluluk içeriği gönderen üyeye aittir.

BENZER HABERLER