×
Editör : 74medya
31 Mart 2020
Sosyal medyayı karıştıran mesajlar

Siyasiler, coronavirüs nedeniyle sokağa çıkamayınca siyaseti sosyal medyaya taşıdı. AK Parti İl Başkanı Turhan Kalaycı’nın Milli Dayanışma Kampanyası’na ilişkin paylaşımına CHP İl Başkanı Selim Karakaş yanıt verdi. Sert yorumlar havada uçuştu.  

İlk paylaşım Kalaycı’dan geldi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başlattığı Milli Dayanışma Kampanyası’na ilişkin “Biz Bize Yeteriz” başlıklı IBAN numaralarını içeren görseli paylaşan Turhan Kalaycı, üzerine de şu yorumu yaptı: “Bu kampanya vatanını, milletini, ezanını ve bayrağını seven Cumhurbaşkanımız Başkomutan R.T.E. tarafından başlatılmıştır. Vatanını milletini sevmeyenleri kapsamaz.”

Mesaj kısa süre içinde AK Partililer tarafından bol bol paylaşım ve yorum aldı. Yorumlar, AK Parti ve CHP arasında atışmaya dönüştü. Facebook üzerinde yürüyen tartışma sürerken CHP İl Başkanı Selim Karakaş, Kalaycı’nın yorumunu kendi sayfasına taşıyarak karşılığı verdi. AK Parti İl Başkanı Kalaycı’yı hedef alan Karakaş, şu paylaşımı yaptı:

ATEŞİ ÇIKTIĞINI DÜŞÜNÜYORUM

“Böyle ayrıştırıcı bölücü bir paylaşım yaptığına göre AKP BARTIN İL BŞK’nın ateşi çıktığını düşünüyorum. Sorumluların halk sağlığı açısından kontrol altına (karantinaya) alması önemlidir. Evde Kal Bartın, Vakalar Çoğalıyor…”

Karakaş’ın paylaşımı da tıpkı Kalaycı gibi kısa süre içinde onlarca yorum aldı. Her iki tarafta da zaman zaman nezaket sınırlarını çok aşan ifadeler kullanıldı. Parti il başkanlarının nezdinde, partilileri siyasi nezakete davet etmek 74medya’ya kaldı.

Yorum Yap
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, hakaret ve küfür içeren, kaba, müstehcen, kişilik haklarına zarar verici içeriklerden doğan her sorumluluk içeriği gönderen üyeye aittir.

BENZER HABERLER