×
Editör : 74medya
13 Haziran 2020
Ulus’un uyuşturucu ile anılması hepimizi üzdü

Ulus Cumhuriyet Savcılığı tarafından gerçekleştirilen uyuşturucu ve çete operasyonunda 8 kişinin tutuklanması, ilçede endişeye yol açtı. Esnaf ve eğitimciler uyardı. Belediye Başkanı Hasan Hüseyin Uzun ve Ulus’un gençleriyle de konuştuk.

74MEDYA/GÜNDEM/ÖZEL
ÖMER ORÇUN ÖZTÜRK

Son yıllarda yıldızı parlayan ilçe Ulus’ta neler oluyor, vatandaş ne düşünüyor diyerek düştük yollara. Doğal güzellikleriyle öne çıkan ilçe, son yıllarda TOKİ konutlarının da tamamlanmasıyla nüfus artışı yaşamış. Ulus’un girişindeki nüfus tabelasında artık 3200 değil 3800 yazıyor. Sokakları, caddeleri, kafeleri ve restoranları ile kabuk değiştiren Ulus’un sokaklarında dolaştık, gençleri, esnafı ve yerel yetkilileri sohbet ettik. Son yapılan operasyonu hatırlatıp ilçe genelindeki asayişi sorduk. İlginç yanıtlar aldık…

ULUS ESNAFI SATI LÜTFİ OKÇU: DUYUNCA ÇOK ÜZÜLDÜK

İlk durağımız ilçe esnaflarından ve tarihi araştırmaları ile yakından tanıdığımız Satı Lütfi Okçu oldu. Yapılan operasyonla ilgili haberleri internet sitelerinden gördüğünü söyleyen Okçu, “Ulus sakin ve asayiş olaylarının olmadığı bir ilçedir. Buranın esnafı geceleri bile malzemelerini açıkta bırakır. Asayişe ilişkin hiç olay olmaz burada. Duyunca çok üzüldük. Çete, uyuşturucu ile anılmak hepimizi üzdü. Bu güne kadar hiç böyle şeyler duymadık. Boş bırakmaya gelmez. Burada hepimize, özellikle de ailelere önemli görevler düşüyor” dedi.

EĞİTİMCİ EREN ÇOK: AİLELER OLARAK DİKKATLİ OLMALIYIZ

75. Yıl Cumhuriyet Ortaokulu Müdürü Eren Çok ise haberleri okuyunca inanamadığını belirterek “Burada hırsızlık olmaz, genel asayişi bozan olaylar yaşanmaz. Duyunca yakıştıramadık, konduramadık. Biz yıllardır güven içinde yaşıyorduk bu ilçenin sokaklarında. Çocuklarımız için endişelendik. Demek ki daha dikkatli olmamız gerekiyor. Aileler olarak çocuklarımızı boş bırakmamak gerekli. Keşke hiç olmasa. Burada kolluk güçleri kadar biz eğitimciler ve aileler olarak çok dikkatli olmamız gerekiyor” ifadelerini kullandı.

BAŞKAN HASAN HÜSEYİN UZUN: GENÇLERİMİZİ SPORA YÖNLENDİRİYORUZ

Ulus temaslarımız sırasında Belediye Başkanı Hasan Hüseyin Uzun’la karşılaştık. İlçenin şehri emini ile karşılaşınca hemen sorduk tabi… Başkan soğuk kanlıydı. Ulus’un geçmişte keten-kenevir ekimi yaşanan bir bölge olduğunu hatırlatarak “Evet lokal olarak bazı vukuatlar oldu ama bunlar hep aynı kişiler. Gurbetçisi çok olan bir bölgeyiz. İstanbul’a gidip bu alışkanlıkları edinenler oluyor. Sonra gelince de burada çevresine aşılayanlar oldu. Örneğin Bartın’da bonzaiden ilk ölüm Ulus’ta yaşandı. Biz göreve geldiğimiz bu yana gençlerimizin bu tür yollara sapmaması için önemli çalışmalar yaptık. Gençlik ve spor merkezleri kurduk. Tiyatroya yönlendirdik. Bizim gençlerimiz pırıl pırıl. Ama lokal, daha önce de bu tür olaylara karışan mimlenmiş isimler oldu. İlçemizde denetimler sıkı, bunların alınmaları da doğru. Gençlerimiz Ulus’un geleceği. Bartın’a iyi yetişmiş gençler göndermenin gayretindeyiz” diye konuştu.

BAŞKAN UZUN’UN GENÇ KONUKLARI: Başkan Hasan Hüseyin Uzun’u genç konukları ile yakaladık. AK Parti Gençlik Kolları Batı Karadeniz Bölge Koordinatörü ve MKYK üyesi Ahmet Keleş, Bartın İl Gençlik Kolları Başkanı Mücahit Demir ile Bartın Gençlik Kolları Teşkilat Başkanı Alican Aksoy’u ağırlayan Başkan Uzun’la mülakatımızdan sonra temaslarımıza devam ettik.

xxx

ULUSLU GENÇLER: UYUŞTURUCA ÖNCE BİZ GEÇİT VERMEYİZ

Ulus’un sakin sokaklarında gezerken Keyf-i Ala Kafe’de gençlerle buluştuk. Uyuşturucuyla ilgili haberleri duyduklarını belirtirken “Onların çoğu dışarıdan gelenler. Uluslu olarak önce biz geçit vermeyiz uyuşturucuya” diyerek tepki gösterdiler. Gürhan Altınok, Murat Olukman, Kaan Karagöz, Aylin Aydın adlı gençler, ilçenin adının uyuşturucu ile yan yana kullanılmasının üzücü olduğunu kaydederken şöyle konuştular: “Ulus’ta zaten genç nüfus çok az. Buranın yerli halkının uyuşturucu ile işi olmaz. Onlar daha çok İstanbul’dan ya da çalışmak için gelen kişiler. Gençleri zehirleyip çıkar gözeten insanlar olabilir, buna önce biz müsaade etmeyiz…”

Ulus’ta caddeler ve kafeler hareketli.

İŞTE ULUS OPERASYONU…

0 Yorum

Yorum Yap
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, hakaret ve küfür içeren, kaba, müstehcen, kişilik haklarına zarar verici içeriklerden doğan her sorumluluk içeriği gönderen üyeye aittir.

BENZER HABERLER